20 tisíc ľudí prišlo podporiť Komunistickú stranu Grécka

20 tisíc ľudí prišlo podporiť Komunistickú stranu Grécka

                     

Dňa 26. novembra 2018 prišlo v Aténach podporiť Komunistickú stranu Grécka 20 tisíc ľudí. Stalo sa tak pri príležitosti 100, výročia založenia strany. Slávnostné zhromaždenie na štadióne, ktoré pozostávalo z vystúpenia generálneho tajomníka Ústredného výboru strany Dimitrosa Kucumbasa a slávnostného koncertu významných gréckych umelcov sa nieslo v slávnostnom i revolučnom duchu. Bolo vidieť a na celkovej atmosfére cítiť, že ľudia, ktorí dobrovoľne prišli na toto podujatie úprimne sympatizujú so stranou a podporujú ju. Potvrdzovali to aj reakcie v priebehu vystúpenia predsedu strany.

Bolo to potvrdenie toho, že mnoho Grékov si váži činnosť Komunistickej strany Grécka a oceňuje jej rolu v historickom zápase za práva pracujúcich, za slobodu, v boji proti vojenskej diktatúre, za suverenitu krajiny. V súčasnej dobe je KS Grécka v čele zápasu za práva pracujúcich a proti vykorisťovaniu, za ochranu záujmov krajiny pred nadnárodnými spoločnosťami.

Na zhromaždení k 100. výročiu strany sa zúčastnili aj zástupcovia 91 delegácii komunistických a robotníckych strán z celého sveta, ktorí v tých dňoch absolvovali v Aténach svoje v poradí už 20 stretnutie.

Red.

By |2018-12-05T13:29:39+00:00december 5, 2018|Články|Komentáre vypnuté na 20 tisíc ľudí prišlo podporiť Komunistickú stranu Grécka