Správa o stave republiky

Vážení občania.

Stávame sa súčasťou vyspelých demokratických spoločností západného typu.  Dosahujeme „neskutočné výsledky“, ktorými prekvapujeme celý svet. Ekonomika rastie, máme vynikajúce vyhliadky do budúcnosti, zisky zasa pôjdu do sveta a Vy svojimi daňami budete i naďalej kŕmiť štátnu kasu.

Podarilo sa nám úplne vytlačiť z nášho rečového prejavu dve slová – robotník a roľník. Netreba ich spomínať, veď to pripomína bývalý režim. To, že niekto z Vás môže bez vysvetlenia prísť o prácu, o zamestnanie, tomu sa nedivte. Trhová ekonomika na Vás nemusí brať ohľad. Skrachuje u nás podnik, fabrika, továreň. S tým sa netrápte. Možno je pod týmito skoro rozpadnutými budovami iba veľký lukratívny pozemok.

Moderný trend pokračuje – nech sa páči cudzinci – u nás si môžete kúpiť i kvalitnú poľnohospodársku pôdu. No a my si predsa všetko smieme kúpiť v super a hypermarketoch i bez poznania zloženia potravín a výrobkov. Dokonca v akcii „dva za cenu jedného“.

V prípade, že stratíte pravidelný mesačný finančný príjem, stratiť môžete i bývanie. I také, ktoré ste si sami vystavali. Ani to Vás nemusí mrzieť. Veď čo by potom robili chudáci exekútori.

A keď ochoriete? Máte právo na lekársku starostlivosť. Žeby bezplatnú? CT-čko a magnetická rezonancia sú Vám okamžite k dispozícii. A lieky? Farmaceuti to majú premyslené i za Vás. Hovoríte, že lieky sú drahé? Čo by ste chceli. Snáď nie lieky na recept za 3,5 centa, prepáčte, bývalú socialistickú korunu.

Pokrok sme zaznamenali i v oblasti dodržiavania ľudských práv. Každý občan si môže povedať, čo chce, dokonca aj nahlas. A nebude mu ublížené – maximálne príde zasa o zamestnanie, alebo mu súdy prikážu niekomu uhradiť nemajetkovú morálnu ujmu – napríklad 60.000 euro.

Naše deti, ktoré rodičia dávajú do materských škôlok a ešte sa z nich nestali krčmy, alebo herne, majú čisté hygienické pieskoviská, ktoré sú dokonca zaočkované, keď v nich deti občas nájdu použité striekačky.

Sme jednou z krajín európskej únie, ale i sveta, ktorá má v Národnej rade fašistických poslancov. Čo s tým budeme robiť. Nebudeme  si ich všímať, takto ich určite zničíme, alebo do vestibulu parlamentu osadíme bustu Tisa, strážiť ju budú Kotlebove vlakové stráže, aby ju demokratickí pseudo výtvarníci natreli hnedou farbou. A ešte vážne upozornenie. Nespomínajte pred týmito poslancami žiadne vápenky, lebo urazíte ich predchodcov z pohotovostných oddielov Hlinkovej gardy.

Sme súčasťou nielen EU, ale aj hrdými členmi NATO. Pokojne spávajte, strážime Vás, aj keď Rusko robí na svojom území vojenské cvičenie, čo ohrozuje svetový mier. A keď my ich provokujeme cvičeniami NATO pri ich hraniciach napríklad v Litve a Lotyšsku, to je skutočný signál, že ich nechceme vtiahnuť do vojenského konfliktu. Sme silní. Veď máme aj matku všetkých bômb. Ženy, Vy už neroďte deti, to už nie je v móde. Krajšie je, keď bomba rodí bomby nové. A tie umlčia i detský plač.

A čo Vám povedať na záver správy o stave republiky? Peňazí máme natlačených na tri zemegule. A Vy? Pomaly spoznávate chudobu, ktorá u nás zasahuje takmer 12% obyvateľstva. To nič nie je, ešte nezomierate od hladu. A náš štát – naša republika? Je konečne kapitalistická a kapitalizmus – ten žije z biedy ľudí, je to neľudský systém, ťaží z nerovnosti medzi ľuďmi. A čo my – vedúci činitelia štátu? To nás nezaujíma – to neriešime.

Vlado Sládek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *