Dokedy bude Slovensko a väčšina obyvateľstva chudobná?

foto: cas.sk

Väčšina nášho obyvateľstva skutočne nepociťuje rast životnej úrovne, tak ako by si to prial populistický SMER-SD s premiérom, ktorý sa aj napriek verejnému prísľubu stále nevie vysťahovať  z Bonaparte.

Komplex oligarchov a zahraničných investorov dlhodobo prezentujú našu krajinu ako montážnu dielňu a centrum pre zdieľané služby globálnych korporácii. Ale aké sú vyhliadky bežných ľudí a občanov, ktorí tu chcú žiť a mať rodiny a investovať do seba a rozvoju okolia?

Platy a dôchodky tu nedosahujú rast cien a životných nákladov, vôbec sa nezobrazuje ten „dynamický ekonomický rast“. Rastie zadlžovanie krajiny, branie úverov občanov, ktorí si nemôžu bez pôžičiek splácať bežné a mimoriadne výdavky.

Chýba tu jednoznačne skutočný sociálny systém. My v KSS sme proti ďalšiemu zadlžovaniu Slovenska a občanov na úkor krátkodobého rastu a chceme ísť príkladom a pre Slovensko pripraviť ekonomický plán rozvoja, ktorý bude udržateľný a zodpovedný. Základ sú mladé rodiny a mladí ľudia.

V rámci blogu pán Ižipa, kde spomenul príklad Česka, je povzbudivé, že ČR sa spolieha na šetrenie a znižuje postupne dlhovú záťaž. To je recept pre udržateľný rast a potenciál

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *