Nechajte Severnú Kóreu na pokoji, radi líder ruských komunistov

„Nechajte na pokoji Severnú Kóreu. Nech sa rozvíja a zaoberá sa tým, čo považuje za potrebné. Oni sa spoľahli na svoje sily, vytvorili súčasnú techniku, budujú cesty, byty. Majú právo na svoju variantu rozvoja“, – vyhlásil líder ruských komunistov Gennadij Zjuganov na tlačovej konfrencii „Interfaks“ 29.augusta 2017.

„Čo sa týka geopolitiky, tak to Američania lezú všade, majú takmer 800 základní. Nie náhodou je Severokorejske vedenie nútene vyrábať zbrane hromadného ničenia a raketovo-kozmickú techniku“ – vysvetlil.

Podľa jeho ďalších slov, ak by takéto zbrane mala Juhoslávia, tak „by sa neporátali s Miloševičom“. „Ak by ich mal Irak, neobesili by Sadáma Husajna. Ak by ich mal Kaddáfi, nevliezli by tam a neroztrhali by ho na ceste“- dodal líder Komunistickej strany Ruskej federácie.

Ďalej tiež zdôraznil, že všade kde je národne orientované, mysliace vedenie krajiny, začínajú sa americké diverzie a provokácie.

Na druhej strane poukázal na vážnosť situácie, pretože došlo tak ďaleko, že stačí iskra a vybuchne celý región.

Bol v Severnej Kórei a ako povedal, „videl a pochopil, že ak to tam vzbĺkne, stretnú sa zrazu všetci, pretože budú nútení zapojiť sa do tohto konfliktu. Tam v Južnej Kórei stojí ohromná americká armáda, všetci sú zainteresovaní aby chránili jeden druhého. Preto sa prestaňte vyhrážať, prestaňte znásilňovať krajinu, prestaňte prijímať také zákony ako ste prijali proti Ruskej federácii“ – vyhlásil.

Postoj ruských komunistov je jednoznačný a logický. Uvedené argumenty vyplývajú z historických skúsenosti s americkou politikou za niekoľko desaťročí. Prinajmenšom od skončenia druhej svetovej vojny. Napriek jasným a „krvavým“ poučeniam sa ani mnohí politici, ani mnohí občania vo svete, vrátane na Slovensku, nechcú „pozrieť pravde do očí“. Stále sa chcú pozerať na politiku vládnucej moci USA ako na „záchrancov spravodlivosti a humanizmu“ a na garantov mieru. Pritom opak je pravdou.

-ps-

Jeden komentár k “Nechajte Severnú Kóreu na pokoji, radi líder ruských komunistov”

  1. Je zaujímavé, že keď pred časom Francúzsko robilo 7 ( sedem ! ) jadrových výbuchov v Tichomorí za sebou, tak nik im sankcie nedával a nik im nehrozil vojnou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *