Tézy programu kandidáta na predsedu VÚC Jalala Suleimana

Ihneď po zvolení za predsedu BSK budem iniciovať nasledovné:

1) z platu predsedu Bratislavského samosprávneho kraja si ponechám na živobytie sumu v hodnote priemernej mzdy, ktorá dnes činí cca 840,- € a zvyšok platu budem investovať na opravu pomníkov SNP nachádzajúcich sa na území bratislavského kraja, ako aj na údržbu pomníkov padlých za slobodu našej vlasti v 2. svetovej vojne.

2) vznikne nová komisia pri úrade BSK na styk s veteránmi 2. sv. vojny, s možnosťou finančnej podpory Slovenskému zväzu protifašistických bojovníkov.

3) mienim spoločensky rehabilitovať syna slovenského ľudu, politika a štátnika svetového formátu, rodáka z Dúbravky, JUDr. Gustáva Husáka, CSc. Pamätná tabuľa tohto velikána si nájde čestné miesto na jednej z budov Bratislavského samosprávneho kraja.

Môj program na 4 roky: Byty, bezpečnosť a zdravie pre všetkých, nielen pre vyvolených!

1) Založenie krajských podnikov za účelom zabezpečenia príjmov do rozpočtu BSK. Z rozpočtu kraja bude následne možné financovať rozvoj zdravotníckych zariadení s dostupnými cenami zákrokov, výstavbu bytov, školstvo, kultúru, dopravu i bezpečnosť pre obyvateľov kraja.

2) Nájomné krajské byty pre mladé rodiny s deťmi. Bývanie je najväčší problém v Bratislavskom kraji. Len 5% z rozpočtu BSK pre nájomné byty dokáže posunúť mladé rodiny o krok vpred.

3) Zamestnanie čerstvých absolventov stredných odborných škôl sa stane realitou vďaka založeným krajským podnikom.

4) Bezpečnosť spoluobčanov a poriadok na úrade
– koordinačná činnosť medzi mestskými policajtmi v mestách
– zriadenie občianskych hliadok (OH) viac kvalitných kamerových systémov

5) Ochrana životného prostredia.
V snahe ochrany jabloňových sadov na Záhorí a viníc v Pezinku a Modre zastavíme nájazdy nenažraných developerov. Ochranu si však zaslúži nielen príroda, ale aj mestské prostredie. Preto budem nekompromisne postupovať pri znižovaní vizuálneho smogu v mestách a na znak toho, že to myslím skutočne vážne vo svojej volebnej kampani nevyužijem ani jeden bigboard, billboard či citylight.

Šťastnú ruku vo voľbách, priatelia. Nech žije zdravý sedliacky rozum!

Ing. Jalal Suleiman, PhD.

Jeden komentár k “Tézy programu kandidáta na predsedu VÚC Jalala Suleimana”

  1. Máte moju podporu, držím Vám palce a prajem veľa úspechov. Vo voľbách by som chcel podporiť kandidátov za KSS, a preto by som bol tiež vďačný za informácie o kandidátoch KSS, ktorí v tohtoročných voľbách kandidujú aj za poslancov za mestskú časť Bratislava Karlova ves.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *