Ruskí komunisti navrhli aby, ruskí športovci vystupovali na Olympiáde 2018 pod vlajkou Sovietskeho zväzu

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) prijal 5. decembra provokačné, spolitizované rozhodnutie o odsunutí športových družstiev Ruska od účasti na 18. zimných Olympijských hrách v roku 2018. V súvislosti s tým poslanec Štátnej dumy za Komunistickú stranu Ruska Valerij Raškin vyjadril, že „v tejto súvislosti sa zdá, že jedinou možnosťou účasti športovcov zborných družstiev Ruskej federácie na najbližšej olympiáde je vystúpenie pod vlajkou veľkých športových víťazstiev našej krajiny – pod vlajkou ZSSR“.

S týmto návrhom sa aj obrátil na prezidenta Olympijského výboru Ruska Alexandra Žukova. Poslanec ho vyzval, aby 12. decembra na schôdzke Olympijského výboru o posudzovaní otázky o účasti na 18. zimných Olympijských hrách navrhol športovcom a družstvám Ruskej federácie, aby vystupovali pod vlajkou ZSSR a spievali hymnu Sovietskeho zväzu.

Ešte predtým sa k tejto otázke vyjadril aj predseda ruských komunistov Gennadij Zjuganov. Povedal: „Ak chcete, aby bola na Olympiáde reálna vlajka, dajte športovcom do rúk vlajku Víťazstva! To je naša svätyňa a hrdosť. A vypravíme tam tri tisícky našich fanúšikov, pripravíme ich z každej republiky, kraja a oblasti s červenou vlajkou Víťazstva. A nech potom spievajú hymnu tak, aby im tam bolo všetkým na zvracanie. Som presvedčený, že červenú zástavy Víťazstva podporia aj Bielorusi, aj Kavkaz, aj Stredná Ázia, aj naši priatelia v BRIKS. Vtedy ukážeme Amerikánom čo to je ruský charakter a aj naše možnosti vzoprieť sa tejto liberálnej svorke“.

Zdroj: KSRF

Za prápor Víťazstva sa v Rusku aj podľa prijatého zákona pokladá prápor vztyčený po dobytí Berlíne nad Reichstágom vojakmi 150. streleckej divízie

By |2017-12-08T20:10:40+00:00december 8, 2017|Články|3 komentáre

3 komentáre

 1. Michal Dieneš 10/12/2017 at 12:26

  Super! Bratia Rusi, gratulujeme. To bude najväčšie olympijské víťazstvo v histórii Hier. S Dňom pobedy! Michal Dieneš

 2. Imri 10/12/2017 at 9:51

  Ja som presvedčený, že to čo urobil MOV je obrovské svinstvo voči športovcom Ruskej federácie. Som za to, aby vystúpili pod zástavou ZSSR. Radšej, ako pod zástavou skorumpovaného MOV. Každopádne budem im držať palce.
  Inri

 3. lubomir 09/12/2017 at 19:18

  …tak to by bylo super….,

Comments are closed.