1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Previous
Next

KTO SME ?

Sme ľudia. Rovnakí ako všetci ostatní na tejto planéte. Ľudia so svojimi problémami, schopnosťami, túžbami, snami, neduhmi, názormi, radosťami i starosťami.

Čítaj viac...

ČO CHCEME ?

Sme tu preto, aby toľkokrát politikmi omieľaná "demokracia" sa stala demokraciou skutočnou pre väčšinu a nie len pre hŕstku mocných a bohatých.

Čítaj viac

O NAŠOM WEBE

Na tomto webe zverejňujeme aktuálne informácie o činnosti a práci komunistov Slovenska. Sú určené komunistom, sympatizantom KSS i širokej verejnosti.

Čítaj viac...

Vážení návštevníci stránky KSS

Vítame Vás na webovej stránke Komunistickej strany Slovenska. Informačné zdroje KSS sú otvorené pre všetkých. Môžete slobodne čerpať informácie, komunikovať, vyjadrovať názory a zapájať sa s nami do politickej práce. Privítame i Vaše články na uverejnenie, názory, upozornenia a návrhy, ktorých cieľom je snaha o zmenu politických a ekonomických pomerov na Slovensku v prospech vykorisťovanej väčšiny. Budeme vďační aj za Vaše podnety a návrhy smerujúce k zdokonaleniu tejto stránky. Môžete nám písať na adresu: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , alebo This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Upozornenie: Vaše komentáre k jednotlivým článkom podliehajú recenzii administrátorov stránky. Preto budú uverejnené s časovým oneskorením až po ich uverejnení administrátormi. Komentáre porušujúce zákonné a etické normy platné v spoločnosti a komentáre, ktorých obsah nesúvisí s témou príspevku nebudú uverejnené.
Pozerajte, počúvajte, rozmýšľajte, konajte.

Predseda Komunistickej strany Slovenska Jozef Hrdlička k takzvanému "náhubkovému" zákonu.
"Prezident je farizej a demokratické voľby ovplyvňuje propaganda". Predseda KSS s. Jozef Hrdlička poskytol rozhovor pre Parlamentné listy. (19.09.2016)
Prejav predsedu KSS s. Jozefa Hrdličku na Festivale komunistov Východu v Zámutove dňa 27. augusta 2016.
.
OTVORENÝ LIST KOMUNISTOV Jožovi Rážovi a skupine ELÁN: Vážený pán Ráž, ctená kapela Elán, hlboko ste oslovili nás komunistov a státisíce sociálne vytlačených nespravodlivým systémom. Chceme sa vám poďakovať za úžasnú slovenskú hudbu a za pravdivosť textu v avizovanej pesničke "Z tričiek zúri Che Guevara" z albumu "Živých nás nedostanú 2016", za text, ktorý vybočuje z kurzu oficiálnej línie. Oceňujeme vašu odvahu. Je čas, kedy je veľmi potrebná. Áno, máte pravdu, "zázrak je, že žije Fidel,
on svet celkom dobre videl". Aj my stále tento svet tak vidíme.
Zobrali ste na seba tú veľkú ťarchu boja za spravodlivosť hudbou a textom .
Česť vašej práci.
Komunisti.
V pondelok, 29. augusta 2016 sme sa stretli pred pamätníkom SNP v Banskej Bystrici.
V delegácii KSS v mene všetkých komunistov Slovenska sme položili veniec a kvety k pamätníku pri príležitosti 72. výročia Slovenského národného povstania.
Vzdali sme úctu všetkým obetiam, komunistom, protifašistickým bojovníkom a občanom našej vlasti, ktorí sa nezlomne postavili na odpor proti fašizmu a hitlerovskému nacizmu, ktorí bojovali za porozumenie a spoluprácu medzi národmi, ktorí bojovali za mier a za lepšiu spoločnosť.
Vzdali sme hold tak, ako to robili naši predchodcovia, rovnako i my už 70 rokov tým, ktorí obetovali svoje životy, aby sme my mohli žiť.
Legendárny krížnik "Aurora" sa vrátil na svoje miesto!
Tisíce obyvateľov a návštevníkov Leningradu - mesta na Neve prišli na severné nábrežie v noci z 15. na 16. júla 2016, aby privítali svoju vynovenú Auroru, ktorá sa vrátila po oprave na miesto jej večného kotvišťa. Krížnik "Aurora" v Leningrade je symbolom i spomienkou hrdých, slobodných, bojujúcich a nevzdávajúcich sa komunistov Ruska.


Európska únia je prostriedkom kolonizácie Slovenska zo strany nadnárodného oligarchického imperializmu. Európska únia Slovensku nepomáha, ale naopak, Slovensko vyciciava. Európsku úniu, ako tútora Slovensko nepotrebuje.
Európska únia potrebuje Slovensko, aby za každú cenu dokázala udržať novodobý neokolonializmus východnej Európy v intenciách záujmov Západného nadnárodného kapitálu a záujmov USA ako kolabujúcej svetovej mocnosti.
Slovensko potrebuje výhodnú hospodársku, politickú a kultúrnu spoluprácu so všetkými skutočne demokratickými krajinami sveta, včítane Ruska a nie kolonizovanie a diktát zo strany Bruselu a Washingtnu.
.
FOTO z rokovania ÚV KSS konaného v sobotu 18. núna 2016 v Košiciach. ÚV KSS prijal mnohé personálne, programové a organizačné zmeny a vytýčil líniu práce KSS pre nasledujúce obdobie.
Uznesenie a informácie potrebné pre činnosť organizačnej štruktúry KSS a pre jej aktivizáciu budú v nasledujúcich dňoch zaslané OV KSS, ktorých úlohou je podrobne informovať základné organizácie KSS a členskú základňu až na úroveň jednotlivých členov a sympatizantov KSS.
Členovia ÚV KSS, ktorí sa rokovania zúčastnili, budú osobne informovať svoje okresné výbory a základné informácie o zmenách a o línii práce.
Po ukončení rokovania ÚV KSS v Košiciach v sobotu dňa 18. júna 2016 sa uskutočnil v Košiciach aktív komunistov na tému "Ako ďalej KSS?".
Aktívu - pracovnej diskusie komunistov s vedením KSS sa zúčastnili komunisti a sympatizanti KSS z Košíc, Prešova, Michaloviec, Rožňavy, Spišskej Novej Vsi, Zvolena a z ďalších regiónov prevažne Východného Slovenska.
Aktív splnil svoj účel. Boli úplne otvorene a súdružsky, avšak veľmi korektne rozdiskutované pálčivé otázky práce KSS, boli navrhované riešenia a veľmi pozitívne návrhy pre aktivizáciu politickej činnosti KSS.
Z obsahu aktívu si komunisti i funkcionári KSS berú ponaučenie, ktoré je návodom k našej ďalšej práci.
Tu je niekoľko fotografií z priebehu aktívu.
...Podpredseda KSS Jalal Sulejman v televízii TA3.
Podpredseda KSS Jalal Suleiman diskutoval dňa 31. mája 2016 o 19.50 hod. s moderátorom pánom Bielikom v relácii "Téma dňa" na tému "Pamätníky, alebo ideológia". Išlo o reakciu KSS k incidentu Petra Kalmusa a Ľuboša Lorenza so starostom a občanmi vo Veľkom Lipníku, kauzy poškodenia majetku KSS (Busty Vasiľa Biľaka v Krajnej Bystrej) a k ďalším kauzám poškodzovnia pamätníkov a umeleckých diel. tzv. "umeleckými aktivistami". Záznam celej relácie môžete vidieť TU: http://www.ta3.com/clanok/1084834/pamatniky-alebo-ideologia-novodobe-otroctvo.html
V uplynulých dňoch sme si pripomenuli 95. výročie vzniku Komunistickej strany Československa. Zamyslime sa súdruhovia v tento slávnostný deň nad históriou, súčasnosťou i budúcnosťou komunistického hnutia v našej krajine. Vzdajme úctu a česť všetkým statočným komunistom, bojovníkom za dôstojný život všetkých pracujúcich, za rovnoprávnosť, spravodlivosť, za mier, za socializmus a komunizmus.
Obe tieto vlajky sú v Bratislave. Jedna na honosnej fasáde budovy okupantov chránenej kamerami a ostreľovačmi, za plotom z ostnatého drôtu, druhá v rukách komunistu len tak, na uponáhľanej ulici.
Len jednu z nich rešpektujeme.
A vieme prečo. Uhádnete ktorú?
OZNÁMENIE: Tretie kolo súdneho pojednávania s občanmi Petrom Kalmusom a Ľubošom Lorenzom vo veci poškodzovania majetku KSS - pamätníka Vasiľa Biľaka v obci Krajná Bystrá sa uskutočnilo na Okresnom súde vo Svidníku v piatok, dňa 20. mája 2016 o 11.00 hodine.
Komunisti, verejnosť, občania, sa mohli na vlastné oči presvedčiť, ako je uplatňované právo na Slovensku. Súd prekvalifikoval skutok z trestného činu na priestupok a uložil jeho riešeie Okresnému úradu v Svidníku. Prokurátor sa odvolal. Antikomunistická mediálna a propagandistická fraška pokračuje.
VOJNA V SÝRII.
Príčiny, dôsledky, súvislosti. Pozrite si vynikajúce vystúpenie podpredsedu KSS s. Jalala Suleimana v IN TV. Dozviete sa to, čo vám mainstream a propaganda určite neponúkne.
Delegácia komunistov na čele s podpredsedom KSS s. Jalalom Suleimanom vzdala hold osloboditeľom, vojakom Červenej armády a pri príležitosti 71. výročia ukončenia Veľkej vlasteneckej vojny dňa 9. mája 2016 položila kvety k pamätníku v Bratislave na Slavíne.
Keď nevďak, povrchnosť a pokrytectvo lokálnych politikov vládne svetom.
Istý čas primátor mesta Rožňava tvrdil, že pre premiestnenie pomníkov z centra našiel dôstojné miesto. Tak sami vidíte, že sochy osloboditeľom zastrčil do zabudnutého parku. Úpravy priestranstva neukončené, šlendriánsky odfušované, nedorobené. Ako výsmech pôsobí, že v blízkosti sôch umiestnili nádobu na zber psích exkrementov, žiadne lavičky na oddych a posedenie.... Takto vyzerá dôstojné miesto, ako prejav vďaky za našu slobodu voči nacistickej okupácii vojakom Červenej a Rumunskej armády, partizánom a odbojárom - bojovníkom proti nacizmu v Rožňave!
I napriek tomu však komunisti v Rožňave vzdali hold osloboditeľom a víťazom vo vojne s nacizmom dňa 9. mája 2016 pri pamätníku dôstojne a úprimne.
Komunistický 1. máj 2016 v Bratislave. Prejav podpredsedu KSS súdruha Jalala Sulejmana.
Komunistický 1. máj 2016 v Bratislave. Prejav predsedu Frontu ľavicovej mládeže súdruha Artura Bekmatova.
Komunistický 1. máj 2016 v Bratislave. Vystúpenie zástupcu Stálej konferencie radikálnej ľavice s. Juraja Janošovského.
UŽ NIKDY!
Neoliberálny fašizmus Medzinárodného menového fondu. Podvodné praktiky Medzinárodného menového fondu resp. Trojky vysvetlené v priebehu 3 minút.
..
Magazín KSS . Pozrite tu: http://www.magazin-kss.eu.

Najnovšie správy

 1. Predseda KSS Jozef Hrdlička o najnovších poznatkoch
 2. Komunistov odmietajú, avšak ich programy „kopírujú“
 3. Komuniké zo stretnutia ľavicových mimoparlamentných subjektov
 4. Nerobte z našich vojakov žoldnierov. Táto konfrontácia nie je naša!
 5. Pán minister obrany by mal „pribrzdiť“
 6. Bezmocné výkriky predstaviteľov „veľmoci“
 7. KSS vyjadruje ľútosť nad katastrofou Tu-154
 8. Ľuďom spoza Ružína by sa dalo pomôcť jednoducho...
 9. Len ľudia s úbohým myslením i cítením si dovolia znevažovať osobnosť Fidela Castra
 10. Kondolencia KSS Veľvyslanectvu Kubánskej republiky
 11. Vyhlásenie KSS k policajnému zásahu zo 17. 11. 2016
 12. Pošliapaná demokracia
 13. Hlas za historickú rehabilitáciu Gustáva Husáka!
 14. Vyjadrenie predsedu KSS k voľbám prezidenta v USA
 15. Spoločná pozvánka vyhlásenie antikapitalistických strán k demonštrácii 17. novembra v Bratislave
 16. Pred 99. rokmi sa stala udalosť, ktorá ovplyvnila ďalší vývoj sveta
 17. Čas vzkriesenia principiálnej ľavice a vlasteneckých síl!
 18. Keď sa poslanec mračí
 19. Trenčianske divadlo
 20. 10.októbra 1919 USA a štáty Atlanty vyhlásili Rusku ekonomickú blokádu
 21. Maďarské referendum - ďalší dôkaz o podstate súčasnej „demokracie“
 22. KSS k samitu EÚ v Bratislave
 23. Európska únia nemôže „prekročiť svoj tieň“...
 24. A MY AKO? KOMUNISTI?
 25. Otvorený list predsedovi KDH
 26. KSS k pokračujúcemu poškodzovaniu pamätníkov
 27. DOSŤ BOLO TOLERANCIE!
 28. Videoreportáž z Festivalu komunistov Východu
 29. Kritika antikomunizmu EÚ a slovenskej vlády
 30. Kalište je miesto, kde si m u s í m e hovoriť pravdu !
 31. KSS proti požiadavkám politických väzňov
 32. Vyhlásenie Komunistickej strany Turecka
 33. Aká je naša sloboda a suverenita?
 34. Špekulácia s pozemkami – ďalší nástroj bohatnutia bohatých
 35. Priznanie, že za 27 rokov rozvrátili Slovensko
 36. Kto má a kto nemá dôveru
 37. Nechali sme „vtiahnuť“ Slovensko do cudzích „plánov“
 38. Vyzývame na vypísanie referenda o odchode SR z EÚ
 39. Stanovisko KSS k "Brexitu"
 40. Rozhovor o svetobežníkom
 41. Demokracia „na baterky“
 42. Antikomunistická zaslepenosť a jej dôsledky.
 43. 95.výročie vzniku Komunistickej strany Československa, Komunisti spamätajme sa !
 44. K incidentu vo Veľkom Lipníku a k predchádzajúcim výstrelkom „komunistobijcov“
 45. KSS k incidentu vo Veľkom Lipníku

Prihlásenie