1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

Sme tu! Za zmenu spoločenského systému, za socializmus

Sme tu! Za zmenu spoločenského systému, za socializmus

Bohatým a mocným prekážame. Pre kapitál, pre parlament a vládu sme neprijateľní. Boja sa nás, lebo ako jediná strana na Slovensku sme za zmenu  systému.

Komunisti a buržoázne médiá na tzv. "demokratickom" Slovensku

Komunisti a buržoázne médiá na tzv.

Tzv. „slobodné médiá“ o činnosti komunistov neinformujú, zaryto mlčia, alebo klamú. V systéme reprezentujúcom výlučne záujmy novoburžoázie, kapitálu,  a skorumpovaných politikov pravda nemá miesto.

Za rovnoprávnosť foriem vlastníctva výrobných prostriedkov

Za rovnoprávnosť foriem vlastníctva výrobných prostriedkov

Uprednostínme kolektívne vlastníctvo formou robotníckych a.s. a poľnohosp. družstiev. Zisky do štátnej pokladne, nie do zahraničia!

Slovenské národné povstanie nám zanechalo odkaz. Nezabúdame.

Slovenské národné povstanie nám zanechalo odkaz. Nezabúdame.

Dnes, v čase kapitalizmu, narastajúcej intolerancie, neznášanlivosti, stupňujúceho sa antikomunizmu a renesancie fašizmu je odkaz SNP pre komunistov stále aktuálnejší. Nezabúdame !

Komunisti a odborári spolu za sociálne práva pracujúcich

Komunisti a odborári spolu za sociálne práva pracujúcich

Snažia sa nás umlčať a rozdeliť, snažia sa nás odtrhnúť, postaviť proti sebe. Kto? Pravica, zamestnávatelia, vykorisťovatelia, niekedy i odborárski vodcovia. Prečo? Podľa hesla: "Rozdeľ a panuj". To sa im však nepodarí. Sme a budeme spolu.

Zdravie nie je biznis! Okliešťovanie práv na zdravotnú starostlivosť

Zdravie nie je biznis! Okliešťovanie práv na zdravotnú starostlivosť

Nesúhlasíme s okliešťovaním práv občanov na zdravotnú starostlivosť. Sme proti tzv. „racionalizácii“ zdravotnej starostlivosti, ktorej skrytým cieľom je len privatizácia zdravotníctva a biznis s našim zdravím. Nechceme zomierať iba pre to, že máme málo peňazí.

Gréci už mesiace protestujú. Nechcú pôžičky od EÚ, ani kapitalizmus. Chcú odchod z únie a potrestanie bankárov.

Gréci už mesiace protestujú. Nechcú pôžičky od EÚ, ani kapitalizmus. Chcú odchod z únie a potrestanie bankárov.

Štátny dlh - bohatstvo ukradnuté z našej budúcnosti

Štátny dlh - bohatstvo ukradnuté z našej budúcnosti
Štátny dlh je nadhodnota práce, ktorú sme ešte nevykonali, no štát ňou ručí, aby dostal pôžičku. Kapitalistický dlh je v kapitalizme nesplatiteľný. Kapitalistický dlh nie je dlhom ľudu a ľud nemá žiadnu povinnosť ho platiť. Má právo vziať si späť svoju budúcnosť.
 • Sme tu! Za zmenu spoločenského systému, za socializmus

  Sme tu! Za zmenu spoločenského systému, za socializmus

 • Komunisti a buržoázne médiá na tzv.

  Komunisti a buržoázne médiá na tzv. "demokratickom" Slovensku

 • Za rovnoprávnosť foriem vlastníctva výrobných prostriedkov

  Za rovnoprávnosť foriem vlastníctva výrobných prostriedkov

 • Slovenské národné povstanie nám zanechalo odkaz. Nezabúdame.

  Slovenské národné povstanie nám zanechalo odkaz. Nezabúdame.

 • Komunisti a odborári spolu za sociálne práva pracujúcich

  Komunisti a odborári spolu za sociálne práva pracujúcich

 • Zdravie nie je biznis! Okliešťovanie práv na zdravotnú starostlivosť

  Zdravie nie je biznis! Okliešťovanie práv na zdravotnú starostlivosť

 • Gréci už mesiace protestujú. Nechcú pôžičky od EÚ, ani kapitalizmus. Chcú odchod z únie a potrestanie bankárov.

  Gréci už mesiace protestujú. Nechcú pôžičky od EÚ, ani kapitalizmus. Chcú odchod z únie a

 • Štátny dlh - bohatstvo ukradnuté z našej budúcnosti

  Štátny dlh - bohatstvo ukradnuté z našej budúcnosti

Previous
Next

KTO SME ?

Sme ľudia. Rovnakí ako všetci ostatní na tejto planéte. Ľudia so svojimi problémami, schopnosťami, túžbami, snami, neduhmi, názormi, radosťami i starosťami.

Čítaj viac...

ČO CHCEME ?

Sme tu preto, aby toľkokrát politikmi omieľaná "demokracia" sa stala demokraciou skutočnou pre väčšinu a nie len pre hŕstku mocných a bohatých.

Čítaj viac

O NAŠOM WEBE

Na tomto webe zverejňujeme aktuálne informácie o činnosti a práci komunistov Slovenska. Sú určené komunistom, sympatizantom KSS i širokej verejnosti.

Čítaj viac...

Vážení návštevníci stránky KSS

Vítame Vás na webovej stránke Komunistickej strany Slovenska. Informačné zdroje KSS sú otvorené pre všetkých. Môžete slobodne čerpať informácie, komunikovať, vyjadrovať názory a zapájať sa s nami do politickej práce. Privítame i Vaše články na uverejnenie, názory, upozornenia a návrhy, ktorých cieľom je snaha o zmenu politických a ekonomických pomerov na Slovensku v prospech vykorisťovanej väčšiny. Budeme vďační aj za Vaše podnety a návrhy smerujúce k zdokonaleniu tejto stránky. Môžete nám písať na adresu: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , alebo This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Upozornenie: Vaše komentáre k jednotlivým článkom podliehajú recenzii administrátorov stránky. Preto budú uverejnené s časovým oneskorením až po ich uverejnení administrátormi. Komentáre porušujúce zákonné a etické normy platné v spoločnosti a komentáre, ktorých obsah nesúvisí s témou príspevku nebudú uverejnené.
Pozerajte, počúvajte, rozmýšľajte, konajte.

Predseda Komunistickej strany Slovenska Jozef Hrdlička k takzvanému "náhubkovému" zákonu.
"Prezident je farizej a demokratické voľby ovplyvňuje propaganda". Predseda KSS s. Jozef Hrdlička poskytol rozhovor pre Parlamentné listy. (19.09.2016)
Prejav predsedu KSS s. Jozefa Hrdličku na Festivale komunistov Východu v Zámutove dňa 27. augusta 2016.
.
OTVORENÝ LIST KOMUNISTOV Jožovi Rážovi a skupine ELÁN: Vážený pán Ráž, ctená kapela Elán, hlboko ste oslovili nás komunistov a státisíce sociálne vytlačených nespravodlivým systémom. Chceme sa vám poďakovať za úžasnú slovenskú hudbu a za pravdivosť textu v avizovanej pesničke "Z tričiek zúri Che Guevara" z albumu "Živých nás nedostanú 2016", za text, ktorý vybočuje z kurzu oficiálnej línie. Oceňujeme vašu odvahu. Je čas, kedy je veľmi potrebná. Áno, máte pravdu, "zázrak je, že žije Fidel,
on svet celkom dobre videl". Aj my stále tento svet tak vidíme.
Zobrali ste na seba tú veľkú ťarchu boja za spravodlivosť hudbou a textom .
Česť vašej práci.
Komunisti.
V pondelok, 29. augusta 2016 sme sa stretli pred pamätníkom SNP v Banskej Bystrici.
V delegácii KSS v mene všetkých komunistov Slovenska sme položili veniec a kvety k pamätníku pri príležitosti 72. výročia Slovenského národného povstania.
Vzdali sme úctu všetkým obetiam, komunistom, protifašistickým bojovníkom a občanom našej vlasti, ktorí sa nezlomne postavili na odpor proti fašizmu a hitlerovskému nacizmu, ktorí bojovali za porozumenie a spoluprácu medzi národmi, ktorí bojovali za mier a za lepšiu spoločnosť.
Vzdali sme hold tak, ako to robili naši predchodcovia, rovnako i my už 70 rokov tým, ktorí obetovali svoje životy, aby sme my mohli žiť.
Legendárny krížnik "Aurora" sa vrátil na svoje miesto!
Tisíce obyvateľov a návštevníkov Leningradu - mesta na Neve prišli na severné nábrežie v noci z 15. na 16. júla 2016, aby privítali svoju vynovenú Auroru, ktorá sa vrátila po oprave na miesto jej večného kotvišťa. Krížnik "Aurora" v Leningrade je symbolom i spomienkou hrdých, slobodných, bojujúcich a nevzdávajúcich sa komunistov Ruska.


Európska únia je prostriedkom kolonizácie Slovenska zo strany nadnárodného oligarchického imperializmu. Európska únia Slovensku nepomáha, ale naopak, Slovensko vyciciava. Európsku úniu, ako tútora Slovensko nepotrebuje.
Európska únia potrebuje Slovensko, aby za každú cenu dokázala udržať novodobý neokolonializmus východnej Európy v intenciách záujmov Západného nadnárodného kapitálu a záujmov USA ako kolabujúcej svetovej mocnosti.
Slovensko potrebuje výhodnú hospodársku, politickú a kultúrnu spoluprácu so všetkými skutočne demokratickými krajinami sveta, včítane Ruska a nie kolonizovanie a diktát zo strany Bruselu a Washingtnu.
.
FOTO z rokovania ÚV KSS konaného v sobotu 18. núna 2016 v Košiciach. ÚV KSS prijal mnohé personálne, programové a organizačné zmeny a vytýčil líniu práce KSS pre nasledujúce obdobie.
Uznesenie a informácie potrebné pre činnosť organizačnej štruktúry KSS a pre jej aktivizáciu budú v nasledujúcich dňoch zaslané OV KSS, ktorých úlohou je podrobne informovať základné organizácie KSS a členskú základňu až na úroveň jednotlivých členov a sympatizantov KSS.
Členovia ÚV KSS, ktorí sa rokovania zúčastnili, budú osobne informovať svoje okresné výbory a základné informácie o zmenách a o línii práce.
Po ukončení rokovania ÚV KSS v Košiciach v sobotu dňa 18. júna 2016 sa uskutočnil v Košiciach aktív komunistov na tému "Ako ďalej KSS?".
Aktívu - pracovnej diskusie komunistov s vedením KSS sa zúčastnili komunisti a sympatizanti KSS z Košíc, Prešova, Michaloviec, Rožňavy, Spišskej Novej Vsi, Zvolena a z ďalších regiónov prevažne Východného Slovenska.
Aktív splnil svoj účel. Boli úplne otvorene a súdružsky, avšak veľmi korektne rozdiskutované pálčivé otázky práce KSS, boli navrhované riešenia a veľmi pozitívne návrhy pre aktivizáciu politickej činnosti KSS.
Z obsahu aktívu si komunisti i funkcionári KSS berú ponaučenie, ktoré je návodom k našej ďalšej práci.
Tu je niekoľko fotografií z priebehu aktívu.
...Podpredseda KSS Jalal Sulejman v televízii TA3.
Podpredseda KSS Jalal Suleiman diskutoval dňa 31. mája 2016 o 19.50 hod. s moderátorom pánom Bielikom v relácii "Téma dňa" na tému "Pamätníky, alebo ideológia". Išlo o reakciu KSS k incidentu Petra Kalmusa a Ľuboša Lorenza so starostom a občanmi vo Veľkom Lipníku, kauzy poškodenia majetku KSS (Busty Vasiľa Biľaka v Krajnej Bystrej) a k ďalším kauzám poškodzovnia pamätníkov a umeleckých diel. tzv. "umeleckými aktivistami". Záznam celej relácie môžete vidieť TU: http://www.ta3.com/clanok/1084834/pamatniky-alebo-ideologia-novodobe-otroctvo.html
V uplynulých dňoch sme si pripomenuli 95. výročie vzniku Komunistickej strany Československa. Zamyslime sa súdruhovia v tento slávnostný deň nad históriou, súčasnosťou i budúcnosťou komunistického hnutia v našej krajine. Vzdajme úctu a česť všetkým statočným komunistom, bojovníkom za dôstojný život všetkých pracujúcich, za rovnoprávnosť, spravodlivosť, za mier, za socializmus a komunizmus.
Obe tieto vlajky sú v Bratislave. Jedna na honosnej fasáde budovy okupantov chránenej kamerami a ostreľovačmi, za plotom z ostnatého drôtu, druhá v rukách komunistu len tak, na uponáhľanej ulici.
Len jednu z nich rešpektujeme.
A vieme prečo. Uhádnete ktorú?
OZNÁMENIE: Tretie kolo súdneho pojednávania s občanmi Petrom Kalmusom a Ľubošom Lorenzom vo veci poškodzovania majetku KSS - pamätníka Vasiľa Biľaka v obci Krajná Bystrá sa uskutočnilo na Okresnom súde vo Svidníku v piatok, dňa 20. mája 2016 o 11.00 hodine.
Komunisti, verejnosť, občania, sa mohli na vlastné oči presvedčiť, ako je uplatňované právo na Slovensku. Súd prekvalifikoval skutok z trestného činu na priestupok a uložil jeho riešeie Okresnému úradu v Svidníku. Prokurátor sa odvolal. Antikomunistická mediálna a propagandistická fraška pokračuje.
VOJNA V SÝRII.
Príčiny, dôsledky, súvislosti. Pozrite si vynikajúce vystúpenie podpredsedu KSS s. Jalala Suleimana v IN TV. Dozviete sa to, čo vám mainstream a propaganda určite neponúkne.
Delegácia komunistov na čele s podpredsedom KSS s. Jalalom Suleimanom vzdala hold osloboditeľom, vojakom Červenej armády a pri príležitosti 71. výročia ukončenia Veľkej vlasteneckej vojny dňa 9. mája 2016 položila kvety k pamätníku v Bratislave na Slavíne.
Keď nevďak, povrchnosť a pokrytectvo lokálnych politikov vládne svetom.
Istý čas primátor mesta Rožňava tvrdil, že pre premiestnenie pomníkov z centra našiel dôstojné miesto. Tak sami vidíte, že sochy osloboditeľom zastrčil do zabudnutého parku. Úpravy priestranstva neukončené, šlendriánsky odfušované, nedorobené. Ako výsmech pôsobí, že v blízkosti sôch umiestnili nádobu na zber psích exkrementov, žiadne lavičky na oddych a posedenie.... Takto vyzerá dôstojné miesto, ako prejav vďaky za našu slobodu voči nacistickej okupácii vojakom Červenej a Rumunskej armády, partizánom a odbojárom - bojovníkom proti nacizmu v Rožňave!
I napriek tomu však komunisti v Rožňave vzdali hold osloboditeľom a víťazom vo vojne s nacizmom dňa 9. mája 2016 pri pamätníku dôstojne a úprimne.
Komunistický 1. máj 2016 v Bratislave. Prejav podpredsedu KSS súdruha Jalala Sulejmana.
Komunistický 1. máj 2016 v Bratislave. Prejav predsedu Frontu ľavicovej mládeže súdruha Artura Bekmatova.
Komunistický 1. máj 2016 v Bratislave. Vystúpenie zástupcu Stálej konferencie radikálnej ľavice s. Juraja Janošovského.
UŽ NIKDY!
Neoliberálny fašizmus Medzinárodného menového fondu. Podvodné praktiky Medzinárodného menového fondu resp. Trojky vysvetlené v priebehu 3 minút.
..
Magazín KSS . Pozrite tu: http://www.magazin-kss.eu.

Najnovšie správy

 1. Bezmocné výkriky predstaviteľov „veľmoci“
 2. KSS vyjadruje ľútosť nad katastrofou Tu-154
 3. Ľuďom spoza Ružína by sa dalo pomôcť jednoducho...
 4. Len ľudia s úbohým myslením i cítením si dovolia znevažovať osobnosť Fidela Castra
 5. Kondolencia KSS Veľvyslanectvu Kubánskej republiky
 6. Vyhlásenie KSS k policajnému zásahu zo 17. 11. 2016
 7. Pošliapaná demokracia
 8. Hlas za historickú rehabilitáciu Gustáva Husáka!
 9. Vyjadrenie predsedu KSS k voľbám prezidenta v USA
 10. Spoločná pozvánka vyhlásenie antikapitalistických strán k demonštrácii 17. novembra v Bratislave
 11. Pred 99. rokmi sa stala udalosť, ktorá ovplyvnila ďalší vývoj sveta
 12. Čas vzkriesenia principiálnej ľavice a vlasteneckých síl!
 13. Prezidentova pravá tvár
 14. Keď sa poslanec mračí
 15. Trenčianske divadlo
 16. 10.októbra 1919 USA a štáty Atlanty vyhlásili Rusku ekonomickú blokádu
 17. Maďarské referendum - ďalší dôkaz o podstate súčasnej „demokracie“
 18. KSS k samitu EÚ v Bratislave
 19. Európska únia nemôže „prekročiť svoj tieň“...
 20. A MY AKO? KOMUNISTI?
 21. Otvorený list predsedovi KDH
 22. KSS k pokračujúcemu poškodzovaniu pamätníkov
 23. DOSŤ BOLO TOLERANCIE!
 24. Videoreportáž z Festivalu komunistov Východu
 25. Kritika antikomunizmu EÚ a slovenskej vlády
 26. Kalište je miesto, kde si m u s í m e hovoriť pravdu !
 27. Festival komunistov východu - pozvánka
 28. KSS proti požiadavkám politických väzňov
 29. Vyhlásenie Komunistickej strany Turecka
 30. Aká je naša sloboda a suverenita?
 31. Špekulácia s pozemkami – ďalší nástroj bohatnutia bohatých
 32. Priznanie, že za 27 rokov rozvrátili Slovensko
 33. Kto má a kto nemá dôveru
 34. Nechali sme „vtiahnuť“ Slovensko do cudzích „plánov“
 35. Vyzývame na vypísanie referenda o odchode SR z EÚ
 36. Stanovisko KSS k "Brexitu"
 37. Vandali a nie umelci
 38. Rozhovor o svetobežníkom
 39. Demokracia „na baterky“
 40. Antikomunistická zaslepenosť a jej dôsledky.
 41. 95.výročie vzniku Komunistickej strany Československa, Komunisti spamätajme sa !
 42. K incidentu vo Veľkom Lipníku a k predchádzajúcim výstrelkom „komunistobijcov“
 43. KSS k incidentu vo Veľkom Lipníku
 44. Máme sa čo učiť od českých komunistov
 45. Vyhlásenie kubánskej vlády k situácii v Brazílii

Prihlásenie

Vaše listy a názory

Otázky a odpovede