Loading Udalosti
This udalosť has passed.

Vo štvrtok dňa 10. 01.2019 O 10:00 hod. si na cintoríne v Dúbravke pripomíname 106. výročie narodenia Dr. Gustáva Husáka.

Zúčastnite sa, priatelia.
Kto to bol?
V Dúbravke pri Bratislave sa narodil chlapec, neskôr doktor práv, jeden z iniciátorov slávnej, dnes aktuálnej Vianočnej dohody. Bol hlavným organizátorom Slovenského národného povstania a väzňom pre nekompromisné obhajovanie ideálov komunistického hnutia.

Etabloval socializmus v tých najťažších a najbúrlivejších časoch. Stal sa architektom nevídaného rozmachu, vrátane nárastu obyvateľstva. Posilnil genofond a nárast populácie na Slovensku i v Čechách.

Jeho najväčším osobným úspechom však bolo, že sa mohol stať hlavou krajiny, ktorú tak miloval, prezidentom Československej socialistickej republiky.

Česť jeho pamiatke!

Dnes 10. januára 2019 sme si pripomenuli 106, výročie narodenia JUDr. Gustáva Husáka.

 

Bol som nesmierne rád, že tradícia pokračuje ďalej. Radosť som mal a mám aj z toho, že i dnes poobede si aj zástupcovia Zväzu protifašistických bojovníkov pripomínajú narodenie tohto velikána priamo pri mieste jeho večného odpočinku. Niet divu. Veď Dr. Gustáv Husák bol jedným z architektov Slovenského národného povstania. Nikde na Slovensku dnes nenájdete pomník či tabuľu, pripomínajúcu osobu Gustáva Husáka. Je takmer tabu o ňom hovoriť v dobe vládnutia reakčných antisocialistických síl. Tento človek venoval celý svoj aktívny život v prospech slovenského ľudu, boja proti fašizmu a v mene ideí sociálne spravodlivej spoločnosti. Etabloval socializmus v tých najbúrlivejších a najťažších časoch. Konal tak i bez politických procesov. V dobe, keď bol hlavou ČSSR Gustáv Husák, narodilo sa práve najviac Slovákov. Všetko bolo slovenské formálne i obsahovo. Prostredníctvom československej meny sa na jednej z jej súčastí zobrazila i tvár kodifikátora slovenského jazyka, Ľudovíta Štúra.

 

Som pevne presvedčený, že najvýznamnejším politikom 20. storočia, rovnako ako najvýznamnejším Slovákom v histórii slovenského národa bol a je Gustáv Husák.

Jalal Suleiman, podpredseda KSS

Foto: Rudolf Slezák.

One Comment

  1. Charles de Katzinetz 19/02/2019 at 15:29 - Reply

    Jak ten uměl líbat Brežněva,snad jen Honnecker byl lepší…

Leave A Comment