Čaputová svojich strojcov nesklamala!

Už počas prezidentskej kampane muselo byť každému človeku, ktorý aspoň trochu rozumie politike jasné,  kto je Zuzana Čaputová, kto je za ňou a za koho ona „kope“. Za Slovensko a za jeho obyvateľov určite nie.  Bolo nad slnko jasné, že je produktom neoliberálnych politických prúdov, že je poslušnou figúrkou euroatlantických jastrabov. Úplne evidentné bolo, a je, že je produktom kampane médií hlavného prúdu,  ktoré sú ovládané zahraničným kapitálom. Už svojim kratučkým pôsobením vo funkcii prezidentky republiky veľmi otvorene potvrdila fakt, že je pokračovaním podvodníka, klamára  a podľa môjho názoru vlastizradcu Kisku.

Čaputová sa obklopila  poradcami, ktorí by  neváhali svoju krajinu a svoj národ zapredať za deravý groš. S hrdosťou sa prihlásila k nedôvodnému predlžovaniu sankcií voči Ruskej federácií. Nesklamala ani počas nedávnej návštevy hlavného sídla Severoatlantickej aliancie a  stretnutia s generálnym tajomníkom tejto zločineckej a medzinárodné právo porušujúcej organizácie Stoltenbergom. Čaputová, ako verný a poslušný psík vypúšťala samé perly typu,  „NATO je hlavným pilierom bezpečnosti Slovenska“, „NATO dáva najlepšie bezpečnostné záruky“, „NATO chráni také hodnoty ako je právny štát, ochrana slobody, demokracie a ľudských práv“. Kto vôbec takýmto vyjadreniam dnes ešte verí?  Neprekvapila ani prísľubom,  že Slovensko si bude plniť záväzky voči aliancii, vrátane 2 % HDP, ktoré chce realizovať už v roku 2022.

Zuzana Čaputová vo svojich vyjadreniach nepriamo naznačila, že čo sa týka európskej bezpečnosti je Ruská federácia tým problémovým štátom,  ktorý ju destabilizuje porušovaním medzinárodného práva a princípov právneho štátu. Rovnako ako Kiska aj ona vyjadrila podporu zmajdanizovanej Ukrajine.  No, čo už!  Či Kiska v nohaviciach  alebo Čaputová v sukni, v konečnom dôsledku je to jedno!  Kiska ako prezident   bol a Čaputová je, a nejakú dobu  bude prezidentkou – figúrkou neoliberalizmu na šachovnici slovenskej politiky. Ja len dúfam, že po skončení jej volebného obdobia ( a možno po skončení volebného obdobia tých, čo sa chystajú v jej duchu vládnuť po budúcoročných parlamentných voľbách), sa naši spoluobčania konečne preberú z pasivity, otvoria si oči a vyženú konečne od kormidla Slovenskej republiky bandu zapredancov a poskokov nadnárodnej oligarchie. Vôbec to nie je ťažké, stačí sa okolo seba trochu obzerať, vymaniť sa spod vplyvu médií hlavného prúdu, čítať medzi riadkami,  zúčastňovať sa na všetkých voľbách a voliť podľa vlastného „sedliackeho“ rozumu.

Jozef Hrdlička, 27. 6. 2019

 

 

By |2019-06-29T17:49:18+00:00jún 29, 2019|Nezaradené|Komentáre vypnuté na Čaputová svojich strojcov nesklamala!