Centrálny predvolebný míting Komunistickej strany Grécka v Aténach

Centrálny predvolebný míting Komunistickej strany Grécka v Aténach

Za účasti tisícov pracujúcich, živnostníkov a podnikateľov, mladých ľudí sa 22.mája 2019 uskutočnil v centre Atén, na námestí Sintagma oproti parlamentu predvolebný míting k voľbám 26.mája. V Grécku to budú trojnásobné voľby – do EP, do miestnych zastupiteľstiev a do regionálnych samospráv.

Vystúpil na ňom Generálny tajomník Ústredného výboru Komunistickej strany Grécka Dimitris. Kucumbas, kandidát na primátora Atén Nicos Sofianos, kandidát na lídra regiónu Attika Janis Protulas, aj kandidáti do Európskeho parlamentu za KS Grécka Kostas Papadakis, Lefteris Nikolau a Semina Digeni. Ako hosť vystúpil Generálny tajomník ÚV KS Talianska Marco Ricco.

Dimitris Kucumbas kritizoval protiľudovú politiku vlády SYRIZA, ale aj ostatných buržoáznych strán, ich opatrenia proti záujmom pracujúcich, ako aj účasť krajiny v plánoch imperialistických organizácií NATO, EÚ a USA.

Okrem iného zdôraznil, že „v Grécku sú dve rodiny, ktoré sú v nezmieriteľnom konflikte medzi sebou. Z jednej strany to je rodina pracujúcich, gréckeho ľudu, ktorý svojou prácou vytvára to, čo je dnes vidieť v tejto krajine.. Na druhej strane – to je rodina hŕstky vykorisťovateľov – parazitov, ktorí nič nenavrhujú, ale si privlastňujú bohatstvo, prenášajú svoj biznis tam, kde im to je výhodné, do iných „vlasti“, alebo vztyčujú na svojich lodiach iné, cudzie vlajky, pretože je to pre nich výhodné. „Rodinu“ týchto ľudí kŕmi svojou politikou SYRIZA, Národná demokracia a iné strany“.

Vytvoriť „Grécko pre všetkých“ v skutočnosti je možné len bojom mnohých ľudí – pracujúcich, roľníkov, profesionálov cestou ich spojenectva, ktoré zametie kapitál a jeho moc.

„Grécko pre všetkých“ – to je Grécko socializmu“, uzavrel líder strany.

– ps –

By |2019-05-25T10:08:53+00:00máj 25, 2019|Články|1 Comment

One Comment

  1. charles de katzinetz 30/05/2019 at 9:49

    Dimitrij kakabus dovede řecko leda k ješte větší bíde než ted,řekům se nikdy nechtělo dělat,tam je ten největší důvod toho kde jsou…

Comments are closed.