Chceme v Bruseli presadiť vytvorenie Európskej obrany bez USA

Komunistická strana Slovenska sa bude usilovať  presadiť vytvorenie spoločného európskeho obranného systému bez USA. Znamenalo by to posilnenie európskej obrannej akcieschopnosti v prípadoch, ako bola utečenecká kríza, boj proti špionáži tretích krajín či obrana v kybernetickom priestore. NATO nie je organizáciou, ktorá chráni Európu. NATO je útočná organizácia, ktorá koná výhradne v záujme USA a ich posluhovačov z Veľkej Británie.  A záujmy USA a Británie nie sú totožné so záujmami kontinentálnej Európy.

Jasne to ukazuje konflikt v Sýrii a Líbyi. USA pod hlavičkou NATO napadne Sýriu a Líbyu, vytvoria konflikt, ktorý má státisícové obete na životoch a potom uzavrú svoje hranice pre utečencov z týchto krajín. Následne sme sa dočkali vyhlásia, že Európa a aj Slovensko sú nehumánne, pretože nechcú prijať utečencov z týchto krajín.

Musím poukázať na skutočnosť, že NATO sa odmietlo v kritickej situácii podieľať na strážení európskych hraníc. Som presvedčený, že potrebujeme vytvoriť vlastnú európsku obrannú a nie útočnú politiku. V tomto kontexte je aj nevyhnutná seriózna komunikácia a spolupráca s Ruskou federáciou ako prirodzeným partnerom v Európe. Nie je v záujme Slovenska a Európy vytvárať nových nepriateľov a meniť vojenskou silou režimy v tretích krajinách. Európa má svoju vlastnú skúsenosť. Vo vojnách sa vždy vyčerpala. Ľudia v Európe chcú mier a my budeme za neho bojovať.

Jozef Hrdlička, predseda KSS

V Bratislave 21. mája 2019     

By |2019-05-21T13:26:25+00:00máj 21, 2019|Články|Komentáre vypnuté na Chceme v Bruseli presadiť vytvorenie Európskej obrany bez USA