Fotografia pre mňa veľmi cenná

Dnes sa na stránkach Bystricovín rozpútala diskusia v súvislosti so zastávkou „Nočných vlkov“ v Múzeu SNP. Žiaľ, väčšinou príspevkov je naladená negativisticky. Samozrejme, že som reagovala a ako vždy, určite sa objaví reakcia pána, ktorý sa hrdí niekoľkými titulmi (získanými za socializmu), a pána, ktorému sa páči rozoberať príspevky vetu po vete.

Veľmi ma mrzí, že sa tu objavila organizácia Mačkin majer a Bystrická Mačačáreň. Pri informácii o pobyte „Nočných vlkov“ v Banskej Bystrici sa objavila proti reakcia, že sa im postavia „Nočné mačiatka“. Je to pre mňa doslova šokujúce. Kto ma pozná vie, že som „mačkárka“ a politicky zneužívať túto záľubu považujem za hanebné. Som však rada, že táto informácia prišla pre mňa včas. Nezmením lásku k mačatám, zmením len jedno svoje rozhodnutie, ktoré malo týmto organizáciám pomôcť.

Tí ktorí tak nenávistne až hystericky píšete proti „Nočným vlkom“, prečítajte si dobre nadpis príspevku  “ Cesta víťazstva na Berlín 2019″. Nepáči sa Vám, že sa prišli pokloniť a vzdať úctu svojim rodičom a starým rodičom, ktorí padli ďaleko za hranicami svojej vlasti a krvou vykúpili porážku fašizmu. Rozčuľuje vás, že sa skláňajú k pamätníkom Červenej armády a položia k nim kytičky kvetov? Hanbite sa za prejavy netolerancie. História je neúprosná a fakty neprekryje ani päťdesiat bielych hviezdičiek. Vadí vám červená zástava – symbol krvi, preliatej v boji proti fašizmu. Vadí vám kosák a kladivo na nej – symbol boja robotníkov a roľníkov. Nuž to je história – tí sa vedeli zomknúť a bojovať za svoje práva. Vás dnes zomkýna nenávisť a to je smutné. História dnešným obdobím nekončí.

A „Nočným vlkom“ želám, aby do Berlína dorazili bezpečne. Ich misia je úctyhodná a na Slovensku sú nami vítaní.

Viera Klimentová

Podpredsedníčka KSS

By |2019-05-04T19:07:39+00:00máj 4, 2019|Články|Komentáre vypnuté na Fotografia pre mňa veľmi cenná