Je najvyšší čas začať sa na Slovensku riadiť zdravým rozumom

Je najvyšší čas začať sa na Slovensku riadiť zdravým rozumom

            Súčasná politická hystéria, rozpútaná niektorými politikmi a politickými stranami by mala podnietiť ľudí k zamysleniu. Kde ostal „zdravý rozum“? Všetci, /okrem komunistov/ hája a podporujú rovnaký ekonomický systém. Systém, kde existuje len súkromné podnikanie a kde súkromný kapitál má byť nedotknuteľný. Hoci práve takýto systém, ktorého hlavným cieľom sú zisky a zbohatnutie, je spojený s podvodmi, špekuláciami, korupciou, ale aj s bezohľadnou konkurenciou a bezhraničným egoizmom na ceste k dosiahnutiu „úspechu“. A tým je bohatstvo.  Toho nie sme svedkami len na Slovensku, ale aj v iných krajinách na celom svete.

Prečo sa teda títo politici a politické strany púšťajú do zápasu proti sebe?

Práve pre to, čo je uvedené vyššie. V honbe za zisky, za ďalšie bohatstvo a moc, sú ochotní použiť hocijaké prostriedky na to, aby oni prišli k peniazom, aby oni prišli k majetku, aby ich oligarchické a ak treba aj mafiánske skupiny mali prístup k „štátnemu valovu“.

Ak by normálni ľudia na Slovensku použili zdravý rozum, alebo ako vraveli naši predkovia „zdravý sedliacky rozum“, tak by takýchto politikov a také strany hnali kade ľahšie. Nemusia hneď kosami ani cepami /ako husiti/, stačilo by volebnými lístkami.

Ak by sa ľudia naozaj spoľahli na svoj zdravý rozum, tiež by rýchlo prišli na to, akú hru hrá v tejto situácii terajší prezident Slovenskej republiky Kiska.

S kým sa medzi prvými stretol prezident, aby riešil vzniknutú situáciu a hľadal riešenie „na obnovu dôvery ľudí vo vládu a štát“? S Borisom Kollárom, predsedom strany „Sme rodina“. Podľa prezidenta je Kollár asi tým človekom, ktorý si na Slovensku, kde sa 70 až 80 percent občanov hlási k náboženstvu a ráta medzi veriacich, zaslúži najväčšiu dôveru. Čím. Tým, že je skutočne takým zástancom a vzorom plnohodnotnej tradičnej rodiny a naplňovania jej poslania pri spolunažívaní ľudí a výchove detí? Alebo tým, že sa v pomýlenej slovenskej spoločnosti dostal do parlamentu len preto, že ho možno z obdivu volili chlapi, ktorí mu trochu doprajú a trochu závidia, že môže mať detí koľko chce a s kým chce?

O koho a o čo ide pánovi prezidentovi? Aké sú jeho skutočné hodnoty ako človeka i ako prezidenta? Ide mu o dobro slovenského občana a Slovenska ako krajiny, alebo o politickú hru, ktorú sa s pomocou peňazí, ktoré kedysi „zarobil“, nanominoval rozhodovať?

Občan, ľudia by mali na chvíľu prestať počúvať hysterické výkriky redaktorov médii a čítať ich účelové články. Mali by sa spoľahnúť na svoj zdravý rozum, zdravý úsudok a začať  sa správať tak, ako sa očakáva od dospelých, slobodných a svojprávnych ľudí. Máme predsa svoj rozum, ale aj svoju hrdosť a svoju dôstojnosť. Ak chceme byť aktívnymi účastníkmi tvorby našej súčasnosti a budúcnosti našich detí, ak sa nechceme hanbiť pred pamiatkou našich rodičov, znehodnotiť ich prácu a hodnoty,  s použitím zdravého rozumu budeme vedieť, ako sa zachováme dnes i v najbližšej dobe.

7.marca 2018

Suško Pavol

By |2018-03-08T17:08:31+00:00marec 8, 2018|Nezaradené|1 Comment

One Comment

  1. M ichal Vojník,Mgr. 09/03/2018 at 8:37

    Mám taký pocit, že tu značná časť ľudí je zaslepená tým čo sa tu stalo, ale nerozmýčľa v reálnych tendenciách. Všetky tieto akcie, ktoré sa tu momentálne konajú sú riadené (pramo či nepriamo) tými, ktorým ide o rozbitie Slovenska a navodiť u nás situáciu obdobnú, aká je na Ukrajine. Oligarchom ide o moc a o poslušnosť slovenskej vlády voči EÚ a USA. Chcú jednoducho prostredníctvom nepokojov zvrhnúť súčasnú vládu a nastoliť svoju predstavu, vrátane i prípadnej uradníckej vlády, ktorú by zostavoval poslušný americký prezident Kiska.ˇO predčasné voľby tu ani nejde, ide tu hlavne o to, aby sa moci uchopili finačné skupiny a oligarchovia a dali voľný priebeh svojim myšlienkám. Ovládnuť celé Slovensko a začať pôsobiť vo svoj prospech, využiť k tomu migračnú politiku a vpustiť sem migrantom, aby nastal v republike väčší chaos a tak umožnil USA a vojskám NATO, aby mohli slobodne okupovať naše územie a aby sme sa stali definitívne ich vazalmi. Vpustiť sem zahraničný tím na vyšetrenie týchto dvoch vrážd je také prezierave, akože sa určí páchateľ podľa scenára Západu. Keď bol slovenský národ utláčaný za čias Rakúsko-Uhorská, tak teraz bude utláčaný zo strany Západu ako celku. Merkelova začína napľňať Hitlerov cieľ, ktorý chcel počas II.sv. vojny – vytvoriť Veľkonemeckú ríšu z porobených území. A preto sa vás všetkých účastníkov pýtam. Chcete, aby sa u nas takýto scenár odohral? Nie som zástancom strany SMER – SD, som komunista a preto sa pod tento scenár nikdy nepodpíšem, lebo ľudia v našej spoločnosti nepremýšľajú, ale konajú pudovo tak, ako to bolo v roku 1968 a 1989. Najhoršie na tom je, že sa k tomu začínajú zneužívať študenti. V roku 1968 stačilo vyjsť večer na internáte na balkón a zakríčať „Ide sa do ulíc – poďte všetci“ a bez toho, aby niekto vedel o čo ide išlo sa do ulíc a vieme , ako to neskôr dopadlo. Slovenský národ sa dá ľahko zneužívať a študenti zvlášť. Je potrebné položiť si najprv zásadnú otázku : „Komu to prospeje a kto na tom najviac získa?“. Som za odvolanie Kaliňaka a spol, ale za cenu ovládnutia Slovenska, ako celku oligarchami, Sorosovcami, mafiánmi a podobnými individuámi – ďakujem pekne. Občania by si mali najskôr uvedomiť rozdiel medzi životom spred roku 1989 a porovnať to zo súčasnosťou. To, že môžem slobodne cestovať po svete, s holou riťou a pritom nemať plnohodnotný a slušný život, ešte neznamená úspech. Je to iba náplasť na to, po čom najmä mladí túžili. Pokiaľ si občan tejto krajiny nevyberie pri voľbách tú správnu ľavicovú stranu, tak sa veci nepohnú a ostane to pri starom. Zamyslite sa nad tým a začnite premýšľať v prospech občana. Začnite myslieť na Socialistický front, zoskúpenie ľavicových strán, ktoré sú tu pre blaho občana.

Comments are closed.