Kde sú teraz nadšené reakcie svetových a Slovenských médií?

Ešte koncom júla 2019 strašili verejnosť všetky rusofóbne orientované korporátne svetové i slovenské médiá o šíriacej sa ekologickej katastrofe z Ruska. V dôsledku rozsiahlych požiarov zapríčinených suchom a údajne nečinnosťou Ruskej vlády.

Strašidelné titulky ako: „Lesné požiare sa šíria…odborníci varujú…“, „Sibír horí… Požiare môžu spôsobiť ekologickú katastrofu v Arktíde“, „Masívne požiare v Rusku mohli vypuknúť ako zakrývací manéver. Putinovi už volal aj Trump“ a ďalšie boli i v našich médiách na dennom poriadku. Strašiaci písali napríklad že:  Organizácia Greenpeace spustila petíciu, v ktorej žiada ruské orgány, aby urobili viac pre boj proti požiarom, že Rusko nemá na zastavenie požiarov dostatok finančných zdrojov, že sa o ekológiu krajiny a sveta nestará a podobné nezmysly.

Na základe osobitných opatrení Ruskej vlády boli všetky lesné požiare v Rusku zlikvidované. Podľa predbežných údajov bola škoda spôsobená požiarmi od začiatku roka sedem miliárd rubľov.

Podľa Leteckej lesoochrany Ruska bolo v Rusku za posledných 94 dní na území s rozlohou tisícov hektárov sedem lesných požiarov, pričom pri nich zahynulo vyše sto ľudí.

Ale ku dňu 30. septembra 2019 sa Ruským požiarnikom, lesoochranárom a dobrovoľníkom za výdatnej materiálno technickej pomoci štátu podarilo všetky požiare uhasiť!

Lesné požiare sa začali na Sibíri v odľahlých oblastiach Krasnojarského kraja, Irkutskej oblasti, Buryatia, Transbaikálie a Jakutska v júli. Podľa predbežných údajov, škody spôsobené lesnými požiarmi vo finančnom ohodnotení dosiahli od začiatku roka sedem miliárd rubľov, uvádza správa TASS.

V Rusku prebiehajú kroky na obnovu spálených lesov. Dobrovoľníci zo 70 regiónov plánujú do konca októbra vysadiť 30 miliónov sadeníc borovice, smreka, smrekovca a vo viacerých regiónoch vysadiť brezu, jaseň horský, orgován a dokonca aj jablone. Do akcie sa už zapojili známi Rusi, hudobníci, politici, herci.

Len za posledný týždeň sa asi 3 milióny ľudí zúčastnilo kampane „Posaď strom“ v Rusku.

Takže suma sumárum:

Ak je potreba strašiť Ruskom, ak je potrebné prejaviť akúkoľvek rusofóbnu propagandu, ochotní sú všetky médiá.

Ak je však potrebné verejnosť informovať o pravde, to už nemá kto.

 

Peter Nišponský

By |2019-09-30T09:14:25+00:00september 30, 2019|Články|0 Comments

Leave A Comment