Komunisti v Banskej Bystrici – iformácia – pozvánka

Vážené súdružky, súdruhovia,

vážení priaznivci, sympatizanti komunistického hnutia na Slovensku, vážení občania Slovenskej republiky.

Predsedníctvo Komunistickej strany Slovenska Vás pozýva, tak ako každý rok doposiaľ, k účasti na pietnom akte kladenia vencov hrdinom Slovenského národného povstania k pamätníku SNP do Banskej Bystrice.

Stretneme sa pri pamätníku SNP v Banskej Bystrici dňa 29. augusta 2019 o 09.00 hodine. Spoločne, dôstojne, s pokorou a pietou položíme symbolický komunistický veniec pre všetkých hrdinov, obete a účastníkov povstania k pamätníku. Spoločne sa zúčastníme slávnostného programu usporiadaného pri príležitosti 75 výročia SNP a tým vyjadríme náš postoj k tejto dejinnej udalosti Slovenského národa a našej slovenskej vlasti.

Dňa 29. augusta o 15.00 hodine sa v Banskej Bystrici koná tiež vojenská prehliadka armády Slovenskej republiky na počesť výročia povstania, ale aj na počesť 15. výročia vstupu Slovenskej republiky do Severoatlantickej aliancie. (NATO)

Pozývame Vás i k účasti a tomto ceremoniále. Stretneme sa v okolí tribúny od 14.30 hod.  Miesto poznáte podľa sústredenia komunistických vlajok. Vyjadríme tam náš postoj formou verejného protestu.

Komunistická strana Slovenska je za dôslednú suverénnu obrannú politiku Slovenskej republiky, bez zasahovania cudzích vplyvov, za slovenskú armádu, ktorá nepodlieha diktátu cudzích mocností, za armádu skutočne demokratickú a ľudovú, za našu armádu a nie za armádu podriadenú politike militarizmu, rusofóbie, nie za armádu, ktorej príslušníci sa zúčastňujú misií v zahraničí potláčajúcich práva a oprávnenú suverenitu iných krajín vo svete.

Sme proti účasti Slovenskej republiky v zločineckej organizácii NATO, proti diktátu z Washingtonu a z Bruselu, sme proti účasti a presunom akýchkoľvek cudzích armád a vojsk cez územie Slovenskej republiky.

Sme za skutočne nezávislú, slovenskú obrannú stratégiu Slovenskej republiky.

Preto pozdvihneme svoj protestný hlas za pomoci hesiel a vlajok počas konania slávnostnej vojenskej prehliadky armády Slovenskej republiky v Banskej Bystrici dňa 29. augusta 2019.

Pridajte sa k nám.

 

By |2019-08-15T08:40:22+00:00august 15, 2019|Články|4 komentáre

4 komentáre

 1. viera klimentová 17/08/2019 at 20:20

  Pán Antal, Spomienka na hrôzu z Kališťa bola 22. júna 2019 aj za účsti komunistov nie len z Banskej Bystrice. Žiaľ tento rok počasie neprialo. Prudká búrka, lejak s krúpami narušil celý program a rozohnala nás tak akurát sa sušiť-zmokli sme do nitky, ale nesťažovali sme sa. Ved mi sme len zmokli, kým Kališťania 18. marca 1945 horeli.

  • Milan Antal 17/08/2019 at 22:45

   Ďakujem za informáciu. Pri informáciách o akte v Kališti je zrejme problém to, že vypálenie sa udialo 18. 3., ale uctenie pamiatky sa koná v rôznych dátumoch. A neexistuje obec Kalište, kde by sa dali získať informácie o pripravovaných udalostiach.
   Ale chcel som si to ujasniť, keďže zaznela otázka aktu v Kališti na dnešný deň.
   Ešte raz ďakujem.

 2. Milan Antal 17/08/2019 at 9:48

  Chýba informácia o nejakej pripomienke udalostí v Kališti v tomto roku (Kalište bolo vypálené 18.3.1945). Niet informácie ani na vašej stránke, ani na stránke SZPB, či inde, zrejme sa nič nekoná.
  Ale dnes bola na stránke webportálu Alternativy.sk, ktorý vedie asi najkomplexnejší prehľad ľavicových a ľudových podujatí, položená otázka na Kalište 17.8.2019. Lenže nič také som nikde nenašiel.
  Ale ako som si všimol aj pri prvom máji, chýbali informácie o podujatiach komunistov vo viacerých mestách (napr. Bratislave a Prievidzi), možno aj teraz chýba takáto informácia.

 3. Peter Nišponský 15/08/2019 at 10:32

  Komunisti z Košického kraja budú tam. Zúčastníme sa pietneho aktu pri pamätníku SNP i protestu proti NATO počas vojenskej prehliadky. Stretneme sa v srdci povstania v BB.

Comments are closed.