Komunisti volajú občanov k účasti na prezidentských voľbách a k nekompromisnej podpore vlasteneckého kandidáta!

Slovenská republika smeruje k voľbám hlavy štátu. Napriek tomu, že postavenie a právomoci prezidenta  sú v slovenskom ústavnom systéme značne  obmedzené, ide o  najvyšší ústavný post, zaujímajúci význam tak z domáceho, ako aj medzinárodného hľadiska. Priama voľba prezidenta Slovenskej republiky je príležitosťou pre občanov – voličov, vydať rozhodný signál sebe i celému svetu, impulz o charaktere nášho slovenského národa a   hodnotách našich kultúrno-historických  tradícií, ako aj o smerovaní našej spoločnosti.

Tvrdou realitou je fakt, že všetky voľby,  ktoré u nás prebiehajú, stratili rozmer demokratickej a slobodnej voľby. Realizujú sa na základe dobre pripravených zahraničných scenárov a masívnej kampane mienkotvorných médií  s cieľom, čo najviac ovplyvniť, zmanipulovať a oklamať voličov tak, aby ich výsledok posilnil finančných oligarchov  a samozrejme euro-atlantických vojnových štváčov.

Voľby prezidenta Slovenskej republiky budú v konečnom dôsledku o tom, či hlavou štátu bude človek ochotný a schopný arogantne a bez zábran zrádzať záujmy vlastnej krajiny a vlastných ľudí tak, ako je tomu v súčasnosti,   alebo si zvolíme prezidenta, ktorý vzišiel z nášho národa a bude morálnou autoritou, stojacou na strane svojich občanov, na  strane našich národno-štátnych záujmov suverénneho a zvrchovaného štátu. Takáto autorita je potrebná k tomu, aby dokázala spojiť podvedený a polarizovaný národ,  a tak vyslať do Európy a do celého sveta odkaz, že pod Tatrami žijú hrdí Slovania, ktorí sa už nenechajú manipulovať, a ani  si diktovať od Bruselských, či Washingtonských jastrabov.

Slovenskí komunisti, uvedomujúc si naliehavú potrebu spájania všetkých vlasteneckých síl, sa vzdávajú možnosti postaviť vlastného straníckeho  prezidentského  kandidáta.  V prezidentských voľbách podporia a vyzývajú podporiť kandidáta, ktorý sa nebojí otvorene oponovať súčasným zapredaneckým slovenským politikom. Komunisti vyzývajú podporiť kandidáta, ktorý si váži skutočné demokratické princípy, ktorý sa nebojí kritizovať súčasnú rozkladnú politiku Európskej únie, ako aj zločinecký, vojensko-politický pakt NATO. Komunisti vyzývajú podporiť kandidáta, ktorý je spätý s prirodzenou túžbou našich ľudí po živote v mieri a v sociálnej stabilite.

Slovenskí komunisti odmietajú kandidátov, ktorí otvorenou, či skrytou formou, slúžia finančnej oligarchii, otvárajú v Európe priestor pre silnú nadvládu mocností s dominanciou pangermanizmu. Odmietajú kandidátov, ktorí sa podieľali na rozkradnutí a devastácii národného majetku. Odmietajú tých, čo sa objímajú s ukrajinskými fašistami a pomáhajú destabilizovať pomery v Európe i vo svete.

Nadchádzajúce prezidentské voľby budú o suverenite Slovenskej republiky, o našej národnej identite, historickej kontinuite, ale aj o kresťanských  kultúrnych hodnotách, a aj o našej bezpečnosti. Majme to na pamäti, keď budeme stáť pred voľbou prezidenta Slovenskej republiky.

V Bratislave 28. januára 2019

Jozef Hrdlička, predseda KSS

 

By |2019-01-29T13:43:00+00:00január 29, 2019|Články|8 komentárov

8 komentárov

 1. vladimír 08/02/2019 at 18:05

  K uvedenému vyhláseniu KSS som sa obrátil najmä preto, aby som si preveril názor Suleimana, ktorý jednoznačne propaguje Harabina a súčasne si ujasnil názor KSS na voľby prezidenta.
  Prekvapuje ma, že hlavnou ideou výzvy KSS, je výzva k vlastenectvu, keď z vecného hľadiska, je naša krajina rozdelená do nekonečného počtu súkromných rúk a veľká časť priemyslu, bankovníctva a obchodu je už dávno v rukách zahraničného kapitálu a slovenský štát, o ktorého suverenitu vyhlásenie bojuje, je predsa už dávno len nástrojom kapitálu, či domáceho alebo zahraničného. K akému vlastenectvu to KSS vyzýva?
  Nerozumiem tomu prečo by bolo potrebné prostredníctvom prezidentských volieb vysielať do sveta správu o „hrdých“ Slovanoch spod Tatier, keď voľby sa netýkajú Slovanov, ale občanov Slovenska. Vôbec som netušil o čom všetkom sú prezidentské voľby z hľadiska KSS – sú o voľbe „morálnej autority“, ktorá by spojila „podvedený a polarizovaný národ“, voľby sú aj „o našej národnej identite, historickej kontinuite, ale aj o kresťanských kultúrnych hodnotách“. Všetky tieto spomínané hodnoty by mohli byť pokojne uvedené v nejakom pastierskom liste, či vo výzve SNS alebo dokonca aj horšej strany, ale že by som ich našiel vo vyhlásení KSS?, – strana sa od čias socializmu podstatne zmenila, triedny pohľad bol vypustený a nahradený abstraktným všeobecným pohľadom ako keby to bol princíp triednosti, ktorý priviedol socializmus ku krachu.
  Neviem prečo strana nepostavila svojho kandidáta, ale argument, že ho nepostavila preto, že tu je nejaká potreba „spájania všetkých vlasteneckých síl“, je zjavným ústupom od komunistickej, triednej politiky, k politike národnej, ale táto ako vieme, je v podmienkach buržoáznej spoločnosti len krycím pláštikom pre schvaľovanie pokračujúcej politiky vykorisťovania pracujúcich. A toto by som od KSS, aj keď zjavne modernizovanej neočakával.

 2. františek 02/02/2019 at 9:34

  Nebojte sa, KSS a jej členovia sú tu a aj budú. Pre tých ktorí kritizujú, že sme nepovedali konkrétne meno, na čo vám je meno, keď ste nepochopili, ktorý prezidentský kandidát je vlastenecký, nebojí sa povedať pravdu o zločineckom režime SŠA, poukazuje na pozemkové mafiánske spolky, zneužívanie moci z pozície vyšetrovania advokátom Lipšicom atď. Ak ste nepochopili ktorý kandidát sa takto správa, tak je zbytočné sa o tom s vami baviť. Pán Lubomír G – máte pravdu chce to vlastné médium, printové, internetové. Tým ste však povedali jedno chce to peniaze. Otázočka, koľko peňazí ste poslali na účet KSS?

  • Martin 02/02/2019 at 11:06

   A sociálne cítiaci už nemusí byť – však ?

 3. jozef 31/01/2019 at 16:12

  2x som si precital text, mysliac, ze mi uniklo konkretne meno. A veru nie…. Si myslim, ze by ste sa mali zmoct na viacej ako na vseobecne bla bla bla… Som sklamany.

 4. Tatiana 29/01/2019 at 17:48

  Za co sa maju hanbit v KSS, ze ako jedni zmala ostali tejto strane verni sj napriej nenavisti kazdeho, kto si bez zabran a dovodu mohol kopnut do komunistov? Ludsle zmyslanie sa riadi modnym trendom, ktory urcuju majstramove media.riadene zapadom. Pochopte, este nieje ta doba, ktoru predpovedal nemenovany komunista, ked v casoch zamatovej konstatoval: Ludia sa dali opit prazdnymi recami a az ked budu zrat kamene, pochopia, ze socializmus nieje zly smer, len tiez ho treba chranit, pred selmami.

 5. Vilo 29/01/2019 at 17:33

  Keď sledujem postoje KSS v dnešnej dobe , mám pocit, že som sa ocitol na stránkach revolučných odborov, ale určite nie na stránke politickej strany.
  Jednoducho uletená demagógia absolútne odtrhnutá od života.
  Rád by som sa dopátral k materiálom a vystúpeniam z posledného zjazdu. Bolby som zvedaví, či aspoň tam sa objavila nejaká životaschopná alternatíva!
  Alebo sú utajené, aby sa snáď nepohodlní ľudia nedostali so svojími názormi medzi obyčajný pracujúci ľud ? Veď farizeji a lokaji, okrem platených manipulátorov tu aj tak určite nechodia!

 6. Martin 29/01/2019 at 16:52

  Odmietam pštrosiu politiku oboch komunistických strán – tentoraz ich postoj k prezidentským voľbám.

  Je hanebné, ak svojich, ale aj ľavicových voličov nechávate na pospas pravici – či už veľkokapitálovej vo farbách „sociálnej“ demokracie, či liberálnej alebo konzervatívnej – o rôznych pseudofašistických skupinkách ani nehovoriac.

  Hanbite sa za to, že ste sa ani nepokúsili zmobilizovať svojich straníkov a aj svojich voličov, aby sme začali besedovať o našom vhodnom uchádzačovi, vybrali sme ho a zorganizovali zber podpisov – ja sám ako nestraník by som šiel do mesta a skúsil nazbierať aspoň 20 – 30 podpisov za nášho uchádzača.
  Medzi ľavicovou inteligenciou je dosť ľudí, schopných niesť ľavicové postoje do politiky aj vo funkcii prezidenta. Ani jeden z Vašich predsedov nezobral na seba túto úlohu, pokiaľ by nik iný nechcel kandidovať. No vy – vy ste sa ani nepokúsili zabojovať.

  Čo by na toto povedal Gustáv Husák ?!?!

  Ako by dopadla vojna, keby boli vtedy všetci komunisti takí „komunisti“ ako ste vy, a povedali by si , že voči nemeckej technickej a organizačnej presile nemá cenu bojovať ?!

  A toto vy tvrdíte – NEMÁ CENU BOJOVAŤ.

  Človek čo sa veľmi o politiku nezaujíma, ale chodí voliť ani nebude vedieť že nejaká ĽAVICA tu na Slopensku ešte jestvuje !

  Ja takúto „ľavicu“ odmietam, nechcem – som zhnusený.

  Fuj, fuj, fuj – hanbite sa !

  A pred našimi predkami zvlášť !!!!

 7. lubomir_g 29/01/2019 at 14:59

  Nerozumiem tomu, resp. nerozumel som. Viackrát som rozmyslal, kde je schovana ci zalezena KSS ? Ved problemov ktore by mohla pomahat riesit je okolo nas nekonecne vela…Privatizeri a zbohatlíci nadalej kradnu a bohatnu, problemy su v kazdej oblasti od malých sociálnych krivd az po eurofondy. Vlada si umelo zlepsuje statistiky o nezamestnanosti, statisticky urad deformuje hlasenia tak aby sme v ociach EU boli co najkrajsi…Zakony sa upravuju podla potrieb lobistických skupin. Tak kde je KSS ?

  No ale po precitani vyssie napisaneho clanku o volbe prezidenta som to pochopil. Prazdne slova, ktore su sice pravdive, ale na tej urovni ako buduca miss hlasa svetovy mier. Nic nic nic konkretne, ziadny navrh, ziadne riesenie, ziadne konretne meno ktorého kandidata podporit a preco…Tento clanok p. Hrdlicku mozete bez akejkolvek zmeny pouzivat este dalsich 50 rokov pri vsetkych volbach prezidentov co budu nasledovat. A mozno je opisany z nejakých predoslych volieb ?

  Mam 58 rokov. Zazil som realny socializmus. Nikto z nasej rodiny nebol v KS, a tiez nikto nebol perzekuovany, cize mam pocit neutrálneho pohladu na to co bolo pred rokom 1989. Myslim ze aktulna situacia na SK priam nahrava KSS aby povstala z popola a dala o sebe trosku vediet. Chce to vlastne medium, printove, internetove, chce to budovat clensku
  zakladnu a treba sa dostat do parlamentu. Zo zvedavosti som pozrel na net kde je KSS…a tento clanok som nedokazal
  prejst mlcanim.

  Mohol by som este dlho pisat, ale budem rad ak si aspon týchto par riadkov niekto precita a zamysli sa nad nimi.

  s pozdravom

  Lubomir G

Comments are closed.