Lucia Ďuriš Nicholsonová sa vyfarbuje…

Poslankyňa NR SR Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) sa definitívne vyfarbila! V diskusnej televíznej relácií O 5 minút 12 dňa 18. 11. 2018 by podľa nej malo Slovensko rázne odsúdiť predstaviteľov komunizmu. Vyjadrila sa, že „s odstupom času je možné priznať si, že revolúcia síce bola nežná, ale príliš nežne sme sa rozlúčili s jednotlivcami, ktorí ten systém vybudovali.“ Ďalej okrem iného dodala, že by malo dôjsť k zásadnému odsúdeniu oboch totalít, ktoré postihli Slovensko: „Myslím si, že tak, ako ideme po ľuďoch, ktorí dnes sedia v parlamente a sú šíriteľmi fašistickej ideológie, tak by sme mali ísť po ľuďoch, ktorí sú šíriteľmi  komunizmu,“ doslovne povedala Ďuriš Nicholsonová.

Komunistická strana Slovenska konštatuje, že pani Ďuriš Nicholsonová absolútne tupým a militantným spôsobom, navyše neznalá histórie a princípov demokracie (a možno na niečiu objednávku) trepe nezmysly. Je evidentné, že ani ona a ani jej opoziční kolegovia nemajú žiadnu reálnu víziu ďalšieho smerovania slovenskej spoločnosti. Jedinou ich úlohou je kritizovať všetko, čo sa dá, polarizovať a traumatizovať  spoločnosť. Klamstvo, šírenie poloprávd či vykonštruovávanie rôznych  nezmyselných obvinení  sú hlavné metódy práce týchto ľudí, konajúcich jednoznačne v rozpore zo záujmami nášho štátu a obyvateľstva.  Ďuriš Nicholsonová svoje prázdne a silácke frázy doposiaľ nedokázala argumentačne a faktograficky podoprieť. V jej prípade ide len o primitívne frázy nehoráznym spôsobom dehonestujúce prácu a život povojnovej generácie.

KSS, pri príležitosti 29. výročia novembrových udalostí z roku 1989, ako aj mnohokrát pred tým, konštatovala, že politický režim v bývalom Československu sa dopustil mnohých chýb a omylov, a že bola nevyhnutná jeho reforma. O tejto reforme  mal byť vo svojej podstate november 1989 a nie o návrate kapitalizmu!  KSS považuje zvrhnutý socializmus za lepší a pre väčšinu ľudí spravodlivejší politický systém ako je dnešný kapitalizmus. Súčasný kapitalizmus v podmienkach Slovenska je charakterizovaný privatizačnou podstatou, teda rozkradnutím a zdevastovaním priemyselnej a poľnohospodárskej  štruktúry Slovenska, likvidáciou sociálneho charakteru štátu, ako aj zotročením obyvateľstva vo vlastnej krajine a zrodením korupcie a mafiánskych praktík.

Ďuriš Nicholsonová by chcela súdiť tých,  čo minulý systém vybudovali. Inými slovami – chcela by súdiť tých, čo po II. svetovej vojne vybudovali  podniky a závody na Slovensku. Chcela by súdiť tých, čo vybudovali moderné bezplatné a každému dostupné zdravotníctvo a školstvo. Chcela by súdiť tých, ktorí sa postarali o to, že ľudia boli presťahovaní z biednych podmienok do bytov I. kategórie, a to úplne zadarmo. Chcela by súdiť systém, v ktorom mali  všetci ľudia prácu a slušnú životnú úroveň. Chcela by súdiť našich rodičov a starých rodičov. A čo dosiahla táto politická postavička? Nič, okrem priestoru na štvavé reči, rozsievanie nenávisti a vyvolávanie hystérie.

Pokiaľ by mala dnešná slovenská spoločnosť pristúpiť k tvrdému odsúdeniu určitého obdobia v našich moderných dejinách, malo by ísť o odsúdenie ponovembrového vývoja a o súdenie a odsúdenie všetkých, ktorí participovali na podvodnej privatizácii, na rozkradnutí hodnôt vytvorených celou povojnovou generáciou, na ožobračení a zotročení našich ľudí. Malo by ísť o súdenie a odsúdenie tých, čo sa dopúšťajú  vlastizrady, popierajú princípy demokratického a právneho štátu, a obhajujú záujmoy oligarchických  elít. Medzi takýchto ľudí, ktorí si nectia vlastný národ, vlastnú históriu, kultúru, tradície  a demokratické princípy patrí nepochybne aj Ďuriš Nicholsnová a jej mnohí kolegovia z opozičných parlamentných lavíc. Primitívnosť a tuposť podľa vzoru Ďuriš Nicholsonovej je na smiech. Na druhej strane je do plaču, že v NR SR sedia takéto monštrá.

Jozef Hrdlička,
predseda KSS
19. 11. 2018

 

By |2018-11-19T20:35:09+00:00november 19, 2018|Články|4 komentáre

4 komentáre

 1. Bamba 22/11/2018 at 11:46

  Mily Gajdoš. Diktatúra s vyznačuje mimo iné tým, že neakceptuje iné názory. To čo si vo svojom komente predviedol je toho názorná ukážka. Takže ak by si chcel, aby žiadna diktatúra už u más nesmradila, rob poriadok v prvom rade sám so sebou.

 2. Michal Dvorsky 22/11/2018 at 8:01

  Vsd to by muselo odist3/4 parlamentu, ha, ha…

 3. Gajdoš 21/11/2018 at 14:45

  Už choďte do psej matere holoritiari odkiaľ ste prišli a nesmraďte tu ovzdušie svojimi ídeami o krajších zajtrajškoch , ktoré končia končia krajšími zajtrajškami vašich ľudí , ktorí rozkradnú čo sa len dá ! Nicholsonová má pravdu , že medzi vami a nemeckým národným socializmom nie žiaden rozdiel a že ste rovnakí fašisti ako boli či sú oni . Diktatúra bude vždy len diktatúrou , nech ju zabalíte do neviem ako pekného celofánu a namiesto toho, aby ste ešte stále mútili rozum jednoduchým ľuďom , mali by ste im ukázať ako s nimi cítite a išli pracovať , napríklad na stavbu diaľníc , nech tu po vás ostane aspoň niečo. Netrepte už somariny , že to vy , komunisti ste postavili byty , školy , fabriky , nemocnice , lebo na to vás bolo príliš málo a ak by tomu tak bolo , že to len vy viete stavať , kto to všetko a v ešte lepšej kvalite postavil na západ od nás ? Alebo ste aj tam chodili vypomáhať ? Už mi je z vás na blití soudruzi !!!

  • redskorpion 28/11/2018 at 21:52

   gajdoš teba čoskoro zabalia do schránky z kartonu a vsunú do krematoria.

Comments are closed.