Minister Lajčák rokuje s USA o tzv. „Obrannej spolupráci“

„Rokovania o obrannej spolupráci s USA pokračujú“. Po stredajšom rokovaní z 20. februára 2019 to povedal minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

Dohoda o obrannej spolupráci (DCA) s USA vraj umožní rozšírenú obrannú spoluprácu medzi Slovenskom a USA. Je zároveň podmienkou finančného príspevku USA na modernizáciu leteckých základní Sliač a Kuchyňa vo výške 46 miliónov USD v rámci takzvanej Európskej iniciatívy odstrašenia (European Deterrence Initiative – EDI).

Na túto správu okamžite reagujú lídri komunistickej kandidátky vo voľbách do Európskeho parlamentu nasledovne:

„Vážený pán minister Lajčák. Žiadnu dvojstrannú dohodu o tzv. „obrannej spolupráci“ s USA Slovensko nepotrebuje. Touto dohodou otvárate priestor pre ďalšie zbavovanie suverenity Slovenskej republiky v prospech krajiny spoza Atlantiku, ktorej primárnym záujmom je vytvorenie predpolia pre vojnu proti Vášmu údajnému nepriateľovi – Ruskej federácii v Európe, na našom Slovensku. Touto dohodou vytvárate zo Slovenska potenciálny terč v prípade nami neželanej, avšak pravdepodobnej horúcej vojny. Slovensko nepotrebuje modernizáciu vojenských letísk na Sliači a v Kuchyni za americké peniaze len preto, aby na týchto letiskách mohli pristávať, byť zásobované a štartovať ťažké bombardéry USA pri svojich letoch smerom k Rusku. Letiská Sliač a Kuchyňa sú už aj teraz potenciálnym terčom Ruských obranných rakiet a v prípade vyhrotenia, alebo začatia vojnového konfliktu budú ihneď v prvých hodinách vojny definitívne vymazané z mapy Slovenska so všetkými negatívnymi – smrteľnými dôsledkami pre obyvateľov blízkeho aj vzdialeného okolia, pre všetkých obyvateľov nášho Slovenska. Spamätajte sa pán minister Lajčák, dokiaľ je ešte čas. K takýmto iniciatívam Vám na Slovensku občania, ani voliči SMERu SD, ktorých reprezentujete nedali mandát! Nerobte nadprácu v prospech našich okupantov len preto, aby ste posilnili svoje vlastné profesné ambície v medzinárodnej diplomacii“.

Jozef Hrdlička, predseda KSS

Jalal Suleiman, podpredseda KSS

P.S.

Lajčák podpísal dohodu s USA. „Som hrdý na to, čo sa nám podarilo“!

Pozrite sa na to, čo sa mu podarilo a žasnite. TU.

By |2019-02-24T18:46:39+00:00február 24, 2019|Články|Komentáre vypnuté na Minister Lajčák rokuje s USA o tzv. „Obrannej spolupráci“