Násilné spájanie výročí

Tohto roku si s hrdosťou pripomenieme 75 výročie SNP.
Naši vládni činitelia občanom tejto republiky však pripravili z príležitosti týchto osláv jedno ďalšie prekvapenie. Rozhodli sa, že toto významné výročie násilne spoja s ďalším a to 15 výročím vstupu do paktu NATO. Do toho paktu nás natlačili naši vládni činitelia bez ohľadu na verejnú mienku koncom marca 2004. Pred tým však sľúbili, že o vstupe do NATO rozhodnú občania na základe referenda, ale keďže si neboli istí ako to dopadne, tak nás tam natlačili na základe „prieskumu verejnej mienky“ . Ako taký prieskum prebieha a aké „objektívne výsledky“ z neho vyplývajú s tým majú občania za roky od prevratu dostatočne skúsenosti.
Keďže 15. výročie vstupu do tohto paktu ubehlo už v marci tohto roku, je otázkou prečo to chcú „oslavovať“ až pri príležitosti osláv SNP koncom augusta? Určte nie z úsporných dôvodov, pretože náklady na pripravovanú vojenskú prehliadku, ktorá sa má konať v Banskej Bystrici budú rovnaké, ako keby ich boli vykonali v marci.
Boli si však vedomí, že na marcovej prehliadke by sa nezúčastnilo toľko občanov, koľko si želajú a pred svetom by sme dopadli trápne. Oni však chcú pred svetom prezentovať, že občania Slovenska sú „nadšení“ z tohto členstva.
Na oslavách SNP je predpoklad, že ako každoročne sa osláv zúčastní masa občanov a toto chcú zneužiť vládni činitelia aby pred svetom na kamerách ukázali sympatie našich občanov k Severoatlantickej aliancii.
Teda občania, ktorí si s úctou prídu pripomenúť významné výročie SNP majú robiť „kulisu“ (potemkinovskú dedinu) aj pre „oslavy“ 15. výročia vstupu Slovenska do NATO (aj keď oneskorene).
V SNP občania Slovenska povstali so zbraňou v ruke proti „paktu“ ktorý chcel v tom čase ovládnuť svet a do ktorého nás taktiež vtlačili vtedajší vládni činitelia.
Teraz sme znovu súčasťou „paktu“, ktorého cieľom je vládnuť celému svetu a na to máme byť hrdí??!
Čo by na to povedali tí čo so zbraňou v ruke bojovali proti vtedajším potenciálnym svetovládcom??!
Bolo by vhodné aby všetci národne mysliaci účastníci týchto osláv pri slávnostnom prejave rečníkov pri akomkoľvek náznaku „ospevovania“ vstupu do NATO hlasitým emotívnym prejavom dali najavo svoj skutočný názor a pripravovaná vojenská prehliadka aby dopadla tak, ako pred rokom „túlavý americký autobus“.
Košice, dňa: 28.7.2019
JUDr. Miloslav Grega
By |2019-07-28T17:17:37+00:00júl 28, 2019|Články|Komentáre vypnuté na Násilné spájanie výročí