Nebudeme voliť menšie zlo! ZLO JE ZLO

Čas, kedy pristúpime k volebným urnám a rozhodneme o poste predsedu a poslancoch Banskobystrického VÚC sa pomaly blíži. Komunistická strana Slovenska na post predsedu nenominovala svojho vlastného kandidáta. Téza, že svojou kandidatúrou by zviditeľnil stranu, sa nie vždy stretáva  s pozitívnym účinkom. Na posty poslancov sme kandidátov nominovali a je samozrejmé, že im dáme svoje hlasy. Veríme, že im dajú hlasy aj sympatizujúci občania.

Zvažovali sme podporu jednému zo zverejnených osemnástich kandidátov na predsedu a mali sme predstavu, koho by sme ako komunisti podporili. Skutočnosť, že o podporu komunistickej strany neprejavil záujem žiadny z kandidátov nás neprekvapuje a dnes, po postupnom vzdávaní sa kandidátov v prospech jedného favorita, môžeme len rozhorčene skonštatovať, že v snahe vyhnúť sa zlu, aktéri volebnej taktiky spôsobujú hrôzu.

Už to nie je o postavení sa proti fašizmu, o voľbe menšieho zla, už to je o charaktere ľudí, o zrieknutí sa svojich principiálnych hodnôt a zásad. Otázkou je, kam táto cesta povedie po voľbách. Myšlienku spojenia sa proti  fašizmu prebila vyššia karta s jednoduchým označením – zrada.  Účet zostane pre voličov nepoznaný, možno však len na krátku dobu po voľbách.

Koho budú voliť komunisti a koho odporučia svojim sympatizantom za predsedu samosprávneho kraja?  Je nesporné, že komunisti nikdy nepodporia fašizmus. Je však rovnako nesporné, že komunisti nepodporia ani žiadnu jeho novodobú podobu!

Vyplýva z toho, že naše vedomie, teda poznanie situácie a podivných praktík a svedomie, ktoré nám káže zachovať si svoje zásady,  ktoré budú v tejto situácii rozhodujúce, nám jednoznačne  hovoria, že na post predsedu niet kandidáta, ktorý by bol schopný reálne v rámci svojich kompetencií riešiť každodenné potreby ľudí v kraji, tak z pohľadu dostupnosti a kvality zdravotnej starostlivosti, rozvoja školstva, ale aj sociálnej oblasti a rozvoja infraštruktúry kraja.

Komunisti Banskobystricého samosprávneho kraja

By |2017-10-26T12:36:02+00:00október 26, 2017|Vyhlásenia|1 Comment

One Comment

  1. Miroslav 27/10/2017 at 20:25

    Dobry den,
    Rozhodli sme sa pre vas volbach VUC.
    Mame otazku: Aky mate nazor na Izrael podporit alebo…
    S uctou, M.Cheben

Comments are closed.