Obete kapitalizmu

Mnohí ľudia dnes veľmi radi počítajú obete komunizmu a chŕlia rôzne čísla. Ale s počtom životov zničených „civilizovaným“ kapitalistickým západom, sa nemôže porovnávať žiadne ich číslo.

Vezmite si len 20 storočie, hoci napríklad už v 19 storočí bolo zlikvidovaných viac ako 100 miliónov Indov, len pre inú farbu pleti, ako prebiehali slávne ópiové vojny v Číne s desiatkami až stovkou miliónov obetí, drancovanie ľudského a nerastného bohatstva Afriky, iné a iné genocídy a zločiny proti ľudskosti.

Rasové genocídy od Židov až po Afričanov boli obľúbenou zábavou „civilizovaného“ kapitalistického západu v 20 storočí. 1 svetová, 2 svetová vojna, rozpútané kapitalizmom sa stali hlavnými vojnami z hľadiska množstva nevinných obetí v histórii ľudstva, v skutočnosti je to jedna veľká vojna, ktorú osnoval kapitál a kolonialisti na to, aby udržali svoju moc vo svete.

Kapitalizmus tiež splodil detské a ženské koncentračné tábory a masové likvidácie nevinných ľudí spôsobmi, pre ktoré boli vytvorené rôznorodé pomôcky typu Cyklón b a podobne.

Všetky koloniálne vojny a regionálne konflikty pre zdroje v Afrike, Ázii a na blízkom východe boli organizované a vedené Veľkou Britániou, USA, Francúzskom, Nemeckom a ďalšími „svetoobčanmi“ pod rôznymi falošnými zámienkami, ale vždy ich hlavným cieľom bolo drancovať slabších.
V 20 storočí vojna zničila život každého 22 obyvateľa Zeme…

P.S.
Mimochodom, USA odmietli ratifikovať dohovor Organizácie spojených národov o genocíde a odsúdiť fašizmus. Nie je teda prekvapením, že pre USA, ale aj tých ďalších je to základom ich štátnosti.

Zdroj: Павел Токмаков
Preklad a úprava: pnf

By |2019-01-09T10:54:06+00:00január 9, 2019|Články|Komentáre vypnuté na Obete kapitalizmu