1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Ústredný výbor KSS schválil kandidátku na voľby do NR SR

2015-11-28 Administrátor
.
xxxxxV utorok 17.novembra rokoval v Bratislave Ústredný výbor Komunistickej strany Slovenska na svojom riadnom zasadaní. Hlavným bodom rokovania bolo prerokovanie a schválenie kandidátov na poslancov do Národnej rady Slovenskej republiky, ktorí budú volení 5. marca 2016. Ústredný výbor strany rozhodol, že kandidátku strany bude viesť do volieb predseda strany Jozef Hrdlička.
yyyyyV prvej dvadsiatke kandidátov sú okrem iného aj podpredseda strany, Jalal Suleiman, mladý žurnalista Artúr Bekmatov, bývalý kandidát na prezidenta SR Ján Jurišta - bývalý diplomat, lekárka Annna Sotáková. Kandiduje aj bývalý kandidát na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Peter Palko, Karol Ondriáš -vedecký pracovník SAV, právnička Viera Hurtišová, riaditeľ spoločnosti Juraj Brecko i starosta obce Juraj Obert i ďalší.
yyyyyKandidátka vytvára predpoklady pre odborné i politické zastúpenie strany v parlamente. Rešpektuje aj požiadavky územného zastúpenia strany v parlamente v prípade postupu do parlamentu.
yyyyyOkrem kandidátky sa ústredný výbor zaoberal aj niektorými aspektami postupu strany v predvolebnej kampaní. Podrobnejšie otázky sa budú ešte riešiť na rokovaní v mesiaci december.
yyyyyPo rokovaní sa členovia Ústredného výboru KSS zúčastnili na protestnom zhromaždení k 26.výročiu novembrových udalosti v roku 1989, ktoré sa uskutočnilo pred prezidentským palácom v Bratislave.
.
.