Policajná brutalita je soľou demokracie?

Jeden aktuálny príklad z dnes už bežných a samozrejmých brutálnych prejavov policajného násilia proti demonštrantom v západnej Európe, vo Francúzsku, v kolíske demokracie.

Violence policière contre les manifestants

Uverejnil používateľ Les Kabyles de Paris Piatok 5. júla 2019

Video: „Demokratická“ Európa – Francúzsko – Paríž – 5. júla 2019.

Blíži sa 17. november, 30. výročie protisocialistického prevratu v bývalom socialistickom Československu – vraj výročie „Nežnej revolúcie“.

Politici, médiá, propaganda,… na plné obrátky od teraz, až do novembra rozvíjajú svoju mediálnu vymývačku mozgov voči občanom, ktorých v priebehu tých tridsiatich rokov oklamali, okradli, zdehonestovali, zapredali cudzej moci., ktorým zobrali dôstojnosť, perspektívu slušného života, dokonca už aj nádej.

Naše peniaze „investovali“ do propagandy a snažia sa nás všemožným spôsobom presvedčiť, že tento politický, materiálny a morálny humus v ktorom žijeme je demokracia.

Presviedčajú nás v rozpore s realitou, že sa máme lepšie, že len v EÚ a NATO je naša perspektíva, že len s novými okupantmi Slovensko a jeho občania môžu dôstojne prežiť. Že inú možnosť nemáme. Že Washigton, Brusel, Berlín, Paríž, Kyjev … sú naši priatelia, že Moskva, Peking, Havana, Minsk … sú našimi nepriateľmi.

Súčasne prebieha ďalšia fáza antikomunistického besnenia, kedy pripomínajú tzv. „brutálne zásahy komunistickej polície“ voči mierumilovným občanom v období rokov 1987 – 1989 na Václavskom námestí v Prahe, alebo počas tzv. sviečkového pochodu v Bratislave.

Tie „komunistické“ zásahy, ktoré spomínajú, oživujú a zveličujú, sú však len slabým odvarom k tomu, čo sa deje dnes na uliciach a námestiach európskych miest.

V mene demokracie dobre vycvičené a vybavené agresívne policajné bandy brutálne mlátia slušných ľudí, rozbíjajú demonštrantom hlavy, vystreľujú im oči gumenými projektilmi, ubližujú fyzicky starým ľuďom, deťom i invalidom len preto, že si dovolili prejaviť nesúhlas s režimom verejne, protestom v uliciach, že si dovolili uplatniť svoje práva, na protest, ktoré im vyplývajú z ústav príslušných krajín EÚ a z Charty ľudských práv OSN.

Tomu pánkovia hovoria demokracia. Pri tom, je to totalita ako vyšitá.

Vinní sú komunisti.

Našou vinou je to, že sme sa v súlade s vôľou cudzou mocou podvedených a zmanipulovaných občanov demokraticky, nenásilne, vzdali moci v prospech nezodpovedných krikľúňov, tlčhubov, komediantov, hercov a podvodníkov, v prospech ľudí, ktorí zo svojho antikomunizmu vytrieskali politický a materiálny kapitál pre seba a pre tých, ktorí dovtedy v živote pre blaho pracujúcich a celej spoločnosti nič pozitívne neurobili.

Prichádza doba, ktorá nás priam vyzýva, aby sme to napravili.

Chopme sa príležitosti a ukážme, že 100 rokov našej komunistickej histórie, bojov za práva pracujúcich a vykorisťovaných nás oprávňuje, aby sme konali. Konajme zodpovedne, ale dôrazne, s umom a rozvahou v prospech väčšiny.

Občania nás potrebujú a my potrebujeme ich.

 

Mgr. Peter Nišponský

predseda MO KSS Košice

By |2019-07-07T22:20:53+00:00júl 7, 2019|Články|Komentáre vypnuté na Policajná brutalita je soľou demokracie?