Pred koncom roka ÚV KSS hodnotil

V Žiline sa 2. decembra 2017 uskutočnilo rokovanie Ústredného výboru Komunistickej strany Slovenska. Obsahom rokovania  bolo viacero bodov, súvisiacich s charakteristikou súčasnej situácie na Slovensku a hodnotením výsledkov aktivít, ktoré strana uskutočnila samostatne, alebo spoločne s inými subjektami.

V priebehu rokovania boli analyzované kroky, ktoré vládnuce štruktúry na Slovensku uskutočnili za ostatné obdobie, bolo dané ich hodnotenie a označené príčiny ich prijatia. Mnohé z nich boli výsledkom straníckeho súperenia politických strán, ktoré majú svojich zástupcov v parlamente, ako aj výsledkom politického zápasu vládnucich a opozičných strán. Nie nevýznamným dôvodom niektorých prehlásení a stanovisk zástupcov niektorých strán je hlavne zápas za získanie a udržanie voličov, ktorý je veľmi blízky populizmus a manipulácia s verejnou mienkou. Podobný postup je charakteristický aj na politických scénach niektorých susedných krajín.

Vyhodnotený bol celý rad akcií a podujatí ktoré KSS uskutočnila za letné a jesenné obdobie tohto roka. Napriek ich úspešnému priebehu sa strane nepodarilo odkomunikovať ich tak, aby sa o nich dozvedela širšia verejnosť. Príčinou sú nedostatky v práci skromných mediálnych prostriedkov samotnej strany, ale aj v pokračujúcej mediálnej blokáde a ignorancii médii.

Bola vyjadrená  vôľa na ďalšie pokračovanie v zjednocovacom procese ľavicových subjektov na Slovensku, ktorý bol stranou inšpirovaný v decembri minulého roka. Niektoré jeho praktické kroky pri uskutočnených opatreniach boli pozitívne hodnotené.

Pomerne podrobne boli hodnotené výsledky novembrových volieb do vyšších územných celkov. Ani jeden kandidát za KSS nebol zvolený do orgánu samosprávneho kraja, avšak počty získaných hlasov niektorých kandidátov v porovnaní s minimom prostriedkov, ktoré na to boli vynaložené signalizuje, že majú dobrý potenciál na prípadné zvolenie v nasledujúcich voľbách. Boli zovšeobecnené poznatky z predvolebnej kampane a dosiahnutých výsledkov, ktoré naznačili východiská pre ďalšiu činnosť orgánov strany na jednotlivých stupňoch, ale aj pre samotných kandidátov. Tie budú konkrétne rozpracované a sformulované do zdokonalenia metodiky strany v ďalších voľbách na rôznych úrovniach.

Charakteristika súčasnej situácie v spoločnosti i analýza volieb nemohli nezaregistrovať opakované aktivizovanie antikomunistických a protisocialistických útokov smerovaných k ďalšej diskreditácii KSS v očiach verejnosti, s využitím historických udalostí, v mnohých prípadoch s využitím  zveličovania,  poloprávd, skresľovania a aj klamstva. Uvedenú prax používajú niektoré média na Slovensku, avšak nezriedka sa k nej uchyľujú aj niektorí zástupcovia hlavne pravicových politických strán, s cieľom populisticky uviesť nejaké „zaujímavé“ veci, ktoré ich bezduché politické programy nemajú. V tejto súvislosti boli tiež zaregistrované niektoré náznaky, ktoré signalizujú, že väčšie a vážnejšie antikomunistické výpady sa očakávajú i v najbližšom období. Napriek tomu KSS sa nezľakne pripravovaných zámerov a bude pokračovať v ďalšom rozpracovávaní a uskutočňovaní svojej principiálnej politiky v prospech pracujúcich občanov, dôchodcov a mladú generáciu Slovenska.

Ústredný výbor schválil termín rokovania celoštátnej Programovej konferencie strany, ktorá sa uskutoční 24. februára 2018 v Liptovskom Mikuláši.

V priebehu rokovania boli prijaté aj niektoré rozhodnutia v personálnej oblasti na úrovni Krajských rád KSS a zámery na ďalšie skvalitnenie práce orgánov strany po uskutočnení konferencie. Jednoznačne bola vyjadrená vôľa na ďalšie zjednocovanie postupu riadiacich orgánov na všetkých stupňoch a na aktivizáciu činnosti v ďalšom období.

V Žiline 2. decembra 2017
ÚV KSS

By |2017-12-03T16:50:43+00:00december 3, 2017|Články, Vyhlásenia|2 komentáre

2 komentáre

 1. MiroslavJan 13/12/2017 at 4:42

  Väčšinou sa do disksie zapájam na webe Hlavných správ a dnes som tam dal príspevok, pri ktorom ma napadlo, že by som mohol naň upozorniť aj inak moju obľúbenú KSS . Príspevok bol reakciou na pána L. Blaha a jednoho z diskutujúcich aj s linkom naň a väzbou na prediskutér vám ho tu posielam:

  https://www.hlavnespravy.sk/prezident-kiska-prijal-lgbt-aktivistov-danovy-podvodnik-rozmaznane-decka-idu-bojovat-za-ruzovy-kapitalizmus-zhodnotil-blaha/1238872

  Burka sa Blizi • pred 3 hodinami
  Ked je Blaha taky bojovnik proti kapitalizmu, tak nech vypadne zo zlodejskeho ZDERu a vstupi do KSS. Takto len pokrytecky vykrikuje z tepleho miestecka.
  1
  •Odpovedaj•Zdielať ›

  Avatar
  MiroslavJan Burka sa Blizi • pred 23 minútami
  KSS po tom, ako vypadla na okraj politického spektra, nevie nájsť novú štartovnú čiaru. V minulosti komunisti „vznikli“ tak, že sa oddelili od sociálnej demokracie, lebo tá svojim kolaborantstvom s kapitalizmom (a dnes to tu máme zas), nezabránila dvom veľkým vojnám. Preto nech len pán Blaha zotrvá v SMER-e až do vtedy, kým sa tí zorientovanejší nezmobilizujú a keď znovu nadobudnú niekdajšiu komunistickú silu sa znovu neoddelia. Súčasná KSS je len takou zakonzervovanou DNK niekdajšej KSS (KSČ), pretože naši pracujúci ešte nie sú dostatočne zbedačení, aby tomu, ako sú vykorisťovaný rozumeli. KSS môže byť svojimi stanovami a programom vzorom, ale niekedy je lepšie si kúpiť nové šaty, ako prešívať straré. Veď aj retro móda nie je vyťahovanie stariny zo skríň po starých rodičoch, ale nové šaty s prvkami (v štýle) starých zašlých slávnych čias.

 2. Ivan 03/12/2017 at 19:07

  Budú aj nejaké fotografie z tohoto zasadnutia?

Comments are closed.