Predseda KSS Jozef Hrdlička: Komunisti odmietajú globálny pakt o migrácii!

Predseda Komunistickej strany Slovenska Jozef Hrdlička sa dnes ostro postavil proti tzv. globálnemu paktu o migrácii.

„Takýto dokument Slovensko nepotrebuje. Musíme mať kontrolu nad tým, koho k nám prijmeme a musí byť zachovaná suverenita Slovenska,“ povedal Hrdlička.

Konštatoval, že Vláda SR chce prijať dokument, ku ktorého oficiálnemu prekladu majú občania a ostatné politické strany prístup jeden týždeň. Ostro kritizoval ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka aj premiéra Petra Pellegriniho. „Ak nám tvrdia, že podpis dokumentu nie je pre nás záväzný, prečo sa ide Slovensko k nemu pripojiť? Je to úsmevné, vláda nás zaťahuje do niečoho, čomu možno sama nerozumie,“ povedal Hrdlička.

Zároveň upozornil, že vláda tvrdí, že dokument nie je záväzný, ale z dokumentu vyplýva, že jeho nedodržiavanie sa dá vynútiť. Podľa jeho slov sa tu dohaduje zvláštna globálna hra, na ktorú skočila aj strana Smer SD. „Najprv USA napadnú Irak, Líbyu a Sýriu. Potom pre občanov utekajúcich z týchto krajín pred konfliktom uzavrú Američania svoje vlastné hranice a nám budú diktovať na globálnej úrovni, že ich máme prijať? Jedinou cestou pre Slovensko je vystúpiť z NATO a presadzovať na úrovni vlád a Európskeho parlamentu vytvorenie spojenej európskej armády, ktorá by chránila vonkajšie hranice a nezapájala sa do vojenských konfliktov“, vyhlásil Hrdlička.

By |2018-11-07T12:27:56+00:00november 7, 2018|Vyhlásenia|Komentáre vypnuté na Predseda KSS Jozef Hrdlička: Komunisti odmietajú globálny pakt o migrácii!