Premiér „sa vrátil“, my občania sme nikdy neodišli

Premiér „sa vrátil“, my občania sme nikdy neodišli

Premiér Pellegrini v utorok 12.marca vystúpil v Európskom parlamente. Vo svojej reči, okrem iného, vyjadril radosť z toho, že Slovensko sa pred 15.rokmi stalo členom NATO. Vo svojom vystúpení okrem iného povedal, že“,,,pred 15.rokmi sme sa vrátili tam, kde sme vždy patrili. Do euroatlantického priestoru…“.

Pán premiér sa asi vrátil. Ako jeden z občanov Slovenska ho však môžem uistiť, že ja, ako aj väčšina občanov Slovenska, sme ostali žiť na tej istej zemi, a na tom istom území, kde tečú tie isté rieky, na ktorom žili naši rodičia, naši prarodičia i naši praprarodičia… Kde orali, siali, zbierali úrodu, budovali, pracovali. Kde vychovávali svoje detí, vrátane nás. Kde s úctou pochovávali svojich predkov.

My sme sa nevrátili, pretože sme nikdy neodišli. V podstate sme sa ani nechceli vracať do nejakého iného „priestoru“, ktorý dnes niektorí nazývajú „euroatlantický“. Občania Slovenska neodhlasovali v ľudovom, demokratickom referende, že by chceli do NATO. Za nás, za občanov rozhodla hŕstka politikov, zapredancov, zradcov. Predtým, s pomocou médii a iných technik zmanipulovali verejnú mienku tak, že ľudia ani neprišli o otázke vstupu do NATO hlasovať. Takí boli popletení, neistí, nerozhodní, možno i nahnevaní. Ešte aj dnes je zrejme, že väčšina našich občanov nie je za naše členstvo v NATO. Pritom politici pri presadzovaní niektorých krokov v oblasti obrany a bezpečnosti používajú ako základný argument, to, že „veď sme v NATO a preto to je naša povinnosť“.

Bolo by zaujímave vedieť, akými slovami by pán Pellegrini odpovedal na takú otázku: A do akého priestoru odchádza Veľká Británia, ak v týchto dňoch odchádza z Európskej únie? Odchádza alebo neodchádza tam, kam patrila vždy?

Škoda, že si politici môžu hovoriť, čo im slina prinesie na jazyk. Občania by ich mali rozhodne a rýchlo poslať tam, kam patria. Na smetisko dejín.

Pavol Suško

By |2019-03-13T20:26:46+00:00marec 13, 2019|Články|2 komentáre

2 komentáre

  1. Dušan Borovský 17/03/2019 at 8:01

    Pelegrini ma čiastočne pravdu. Vrátili sme sa do „žalára národov“ tak ako sa pred 1. svetovou vojnou sa nazývalo Rakúsko-Uhorsko. Dnes sme v novom žalári národov. Teda pravdu má len čiastočne lebo tam nepatríme. Rozdiel je v tom že za Rakúsko-Uhorska nás ovládali „palicou“ a dnes nás ovládajú peniazmi. Za Rakúsko – Uhorska museli v 1. svetovej vojne naši dedovia, za Hitlera naši otcovia na ruský front a dnes sú naše deti opäť na ruských hraniciach „pripravený na útok“ v službách veľkokapitálu. Možno po 3. svetovej vojne pochopia i naše „zablúdené slušné deti“ že kapitalizmus bez vojny nemôže existovať.

  2. Jana Machulová 14/03/2019 at 5:47

    Čože už Slovensko má spolčné s Atlantikom….
    – to je nám už bližší Jadran.

Comments are closed.