Protest proti zločinom NATO v Juhoslávii a vo svete

Košice, 27. marca 2019
 
Košickí komunisti a mieroví aktivisti za aktívnej účasti zástupcov komunistov z okresov Rožňava a Spišská Nová Ves usporiadali v Košickom Kulturparku pri nedávno prezidentom Kiskom inštalovanom pamätníku NATO pietne zhromaždenie – protest, pri príležitosti 20. výročia bombardovania Juhoslávie.
 
Pietnou spomienkou, položením kvetov a zapálením sviečok pri pamätníku NATO si pripomenuli tisíce nevinných obetí tejto doposiaľ medzinárodným spoločenstvom nepotrestanej agresie, uskutočnenej v roku 1999 bez mandátu Bezpečnostnej rady OSN, v rozpore s medzinárodným právom i morálkou vojskami USA a NATO.
Akcia sa ako vždy nezaobišla bez narušenia poriadkovými pracovníkmi mesta, keď práve v čase, kedy sme vyhlásili minútu ticha pre nevinné obete tejto agresie nás prerušili príslušníci Mestskej polície a vyžadovali od nás informácie o povolení konania tejto akcie.
Po krátkej konzultácii medzi príslušníkmi Mestskej polície, správkyňou majetku miesta konania a organizátormi podujatia bola vec vyriešená dohodou a akcia pokračovala v zrýchlenom priebehu až do jej ukončenia.
Priebeh podujatia, atmosféru a časť vystúpení rečníkov si môžete pozrieť na priloženom videu TU  a na fotografiách z podujatia.
 ..
.
..
 Z našich vyhlásení okrem iného vyplynulo, že nedávnu inštaláciu tohto pamätníka zločineckej organizácii Severoatlantickej aliancie NATO, porušujúcej a nerešpektujúcej medzinárodné právo práve tu, v Košiciach považujeme za provokáciu voči všetkým občanom mieru v Košiciach, v Slovenskej republike a vo svete.
Je hrubým zneuctením nevinných obetí tejto zločineckej organizácie vo svete, napľutím do očí všetkým tým, ktorí prišli o životy a zdravie v dôsledku mocenských imperiálnych záujmov politikov a militaristov, ktorí NATO udržiavajú pri živote a pokrytecky, tvrdošijne obhajujú jeho existenciu!
 
Požadujeme odchod Slovenska zo zločineckej organizácie Severoatlantickej zmluvy – z NATO, zákaz vstupu akýchkoľvek cudzích armád na územie Slovenskej republiky, odmietame budovanie základní a skladov cudzích vojsk na Slovensku, požadujeme dôkladné vyšetrenie a potrestanie zločinov spáchaných organizáciou NATO kdekoľvek na svete, teda aj tých, ktoré boli spáchané pred 20. rokmi v Juhoslávii.
Žiadame okamžité zrušenie Severoatlantickej zmluvy ako organizácie nepotrebnej pre svetové spoločenstvo národov.
 
Komunisti a mieroví aktivisti Košíc a Košického kraja.
By |2019-03-28T16:33:32+00:00marec 28, 2019|Články|1 Comment

One Comment

  1. Che Guevara 01/04/2019 at 16:38

    Ked chces za to demonstrovat, tak chod. Nikto ti nebrani…

Comments are closed.