Prezident SR spoločne s generálnym prokurátorom SR legalizujú vandalizmus

Košický prokurátor na základe tlaku generálneho a následne krajského prokurátora v Košiciach stiahol tesne pred výsluchom návrh na zadržanie Ľuboša Lorenza. Lorenz bol obvinený z vandalizmu spáchaného na Pamätníku osloboditeľov v Košiciach. Tento „umelec“, už na pohľad pôsobiaci nepríčetným dojmom, je známy predovšetkým rusofóbnymi postojmi ako aj nezmyselným a vykonštruovaným antikomunizmom. Z jeho strany sa nejedná len o ničenie a poškodzovanie pamätníkov ako pietnych objektov, ale aj o snahu prekrúcať a deformovať históriu a šíriť v spoločnosti nenávisť voči Sovietskemu zväzu a jeho ľudu, ktorí počas II. svetovej vojny priniesli v boji proti fašizmu najväčšiu obeť.

Veľmi zreteľne sa ukazuje, že beztrestnosť jeho vyčíňania sa stretáva s podporou a ochranou prezidenta Slovenskej republiky, o čom okrem iného svedčí aj jeho angažovanosť v tejto kauze a jeho údiv nad tým, ako mohol byť spomínaný vandal Lorenz vôbec za svoje činy uväznený. Názory a konanie prezidenta SR sú pre nás komunistov známe a neprekvapujú nás. Ambasáda USA na Slovensku je naňho určite hrdá. A on je hrdý sám na seba. Kroky generálneho prokurátora Jaroslava Čižnára v tejto veci sú však porušením základných princípov právneho štátu. Sme svedkami politických tlakov a rôznych manipulácií, ktorých výsledkom je legalizácia vandalizmu a jeho beztrestnosť ak sa dotýkajú záujmov „vyšších mocností“.

Komunistická strana Slovenska opakovane poukazuje na fakt, že v našej spoločnosti sú prítomné a čím ďalej tým viac vplyvnejšie tendencie prekrúcať, deformovať a znevažovať našu novodobú históriu. Výsledkom aj týchto tendencií je postupná strata antifašistického vedomia predovšetkým mladšej generácie a oživovanie neofašistických prístupov v politike. Uvedené dokazuje napríklad aj aktuálna situácia na Ukrajine.

Komunistická strana Slovenska urobí všetko preto, aby bránila historickú pravdu, bude stáť v ceste všetkým Lorenzom, Kalamusom, Kiskom, Lipšicom, Hlinom a ďalším, ktorí nemajú úctu pred ničím a konajú v rozpore so záujmami ľudu našej vlasti.

V Bratislave 4. 9. 2017

Jozef Hrdlička,
predseda KSS

By |2017-09-05T01:24:53+00:00september 5, 2017|Články, Vyhlásenia|1 Comment

One Comment

  1. Alojz Bogric 06/09/2017 at 1:14

    Veď to je účel, aby aktivisti proti Rusku mali zelenú. Naleteli hlupáci hlupákom a si myslia, že akí sú dôležití. Sú mimo „jadra“ , ale vystrájajú ako keby tam patrili a komunikovali priamo so šéfom CIA. No čo už, bývalí štb-áci asi ľutujú, že pádom socializmu prišli o isté výhody a tak s radosťou sa chytili návrhu mocipánov v hre o zlom Rusku a dobrej Amerike. Ale zabudli na to, že sú tu vyššie zákony ako si ich Kozička predstavuje a nazývajú sa morálka.

Comments are closed.