1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Otázka pre komunistov

2011-07-06 Mária Jankovičová (Kontakt v administrácii)
Otázka komunistom: Vážení páni. Predkladám jasnú, konkrétnu a legitímnu otázku : "Aký je rozdiel medzi Ficovým SMERom SD a komunistami ? Veď v programe a doterajšej politike SMERu dominuje sociálna politika a pomoc-podpora nižších sociálnych vrstiev obyvateľov. Čo lepšieho viete Vy - komunisti ponúknuť občanom ? Alebo sú to ako vždy len prázdne slová politikov a ich politických strán, tak ako je to už u nás 22 rokov zvykom ?"
Odpoveď pani Márii Jankovičovej:

Vážená pani Jankovičová,

Pre nás – komunistov je odpoveď jednoduchá. Problém je s jej pochopením u prevažnej časti verejnosti. Prečo?

Lebo ľudia podliehajúci masovej buržoáznej propagande očakávajú ľúbivé a optimistické odpovede na zložité a komplikované otázky. To sú očakávania zúfalcov, ktorí nemajú riešenia a nepoznajú svoje ciele. Stoja bokom a očakávajú riešenia od iných. Toto politici využívajú k „vymývaniu mozgov“ občanov už 22 rokov od prevratu veľmi úspešne a hovoria im len to, čo chcú počuť. Popri tom konajú úplne opačne.  Ani Róbert Fico v SMERe SD nie je výnimkou. Dôkazom je i jeho súčasná voličská podpora napriek tomu, že zo sľubov, ktoré predložil voličom v minulom volebnom období SMER SD takmer nič nesplnil.

Rozdiel medzi Ficovou sociálnou demokraciou a KSS je v tom, že pokiaľ SMER SD si ukladá za cieľ súčasný kapitalistický systém tzv. „poľudštiť“, chce ho len reformovať, aby bol „sociálnejší“, ale chce ho udržať, aby na ňom mohol parazitovať, našim cieľom je systém úplne zrušiť. Nahradiť ho iným systémom – socializmom, kde budú dominovať kolektívne formy vlastníctva výrobných prostriedkov, systém pre uspokojovanie potrieb väčšiny , progresívny prosperujúci sociálny systém pre všetkých, nie len pre bohatých a ekologicky udržateľný rozvoj bez drancovania prírodných a ľudských zdrojov len v mene ziskov a peňazí.

Na rozdiel od sociálnych demokratov i pravice, my komunisti občanov neklameme tým, že im sľubujeme ľahký a bezpracný život, vysoké zisky, ani druhé Švajčiarsko. Lebo to, čo sľubujú oni nie je a nikdy nemôže byť pravda. Verím, že máte osobnú skúsenosť z posledných 22 rokov a viete sama porovnať ich sľuby so skutočnosťou.

My na rozdiel od pána Fica, ak dostaneme mandát od väčšiny voličov tejto krajiny naše sľuby splníme a systém v prospech väčšiny občanov okamžite zmeníme. Oni ho nezmenia, oni si ho pekne - po tichúčky pestujú, aby z neho mohli bezpracne neoprávnene profitovať, aby na ňom mohli parazitovať a aby nás mohli naďalej permanentne klamať.

2011-07-30 Peter Nišponský