1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Otvorený list komunistu arcibiskupovi Bezákovi

2012-12-16 Peter Nišponský
.
Vážený pán arcibiskup Róbert Bezák,
.
ste už niekoľko týždňov a hlavne dnes (16 decembra 2012) mediálnou hviezdou. Vystupujete na všetkých programoch štátnej verejnoprávnej televízie, ktorú musíme platiť povinne zo zákona i na kanáloch súkromných televízií, počuť Vás v rozhlase, píšu o Vás v elektronických i printových denníkoch a týždenníkoch. Bojím sa doma otvoriť chladničku, aby ste náhodou nevypadli i z nej.
.
Vyhlásili ste boj cirkevnej hierarchii, kruhy, ktoré Vás v tom podporujú a Vašu situáciu zneužívajú vo svoj prospech majú pod kontrolou médiá, Váš konflikt so slovenskými biskupmi i svätým otcom vo Vatikáne naberá na obrátkach, čo je dobré a čo sa hodí pre médiá i politikov, aby odvrátili pozornosť oklamaných, okrádaných, vykorisťovaných a dnes už i hladných občanov Slovenska od ich životných problémov a rodinných tragédií vyplývajúcich z krízy a nenásytnosti kapitalizmu.
.
Vo svojom neľútostnom mediálnom boji s chobotnicou, ktorej ste doposiaľ slúžili a ktorej slúžite i teraz, argumentujete, presviedčate, vysvetľujete t.j. odovzdávate informácie verejnosti, aby ste sa obhájili a aby ste si priklonili verejnosť na svoju stranu. Váš boj s molochom zvanom Rímskokatolícka cirkev je v tomto smere obdivuhodný a i niektorí neveriaci, marxisti i vyznavači iných náboženstiev Vám začínajú fandiť a prikláňať sa na Vašu stranu. Nie snáď preto, že by ste ich presvedčili o svojej ideológi, či pravde, ale predovšetkým preto, že sa našiel niekto, kto odhaľuje pravú tvár inštitúcie, ktorá je tu už 23 rokov po protikomunistickom prevrate a tisícročia pred ním mediálne i inak idealizovaná ako morálna autorita a spoločenstvo čestných.
.
My, komunisti dávno vieme, že to nie je pravda, že je to len želaná ilúzia natláčaná našim predkom a nám do hláv všetkými možnými spôsobmi už tisícročia.
.
Proti spôsobu Vašej obrany vo Vašom boji s tými, ktorí si hovoria „spravodliví“ nič nenamietam. Máte na to plné právo a v tom Vám dokonca i fandím, lebo po akomkoľvek skončení tohto Vášho konfliktu bude svet informácií zo zákulisia cirkvi pre občanov štátu, ktorí na túto inštitúciu nedobrovoľne z prinútenia štátom prispievajú o nierčo pravdivejší a objektívnejší.
.
Čo mi však vadí je to, že vo Vašej obrane argumentujete nečestným chovaním sa cirkevnej hierarchie, jej obviňovaním, že rozhoduje na základe anonymných udaní a jej konanie prirovnávate k (podľa Vašich vyjadrení) komunistickému režimu, či k metódam „komunistickej ŠtB“.
.
Vaše prirovnanie v tomto smere nieje vhodné, nezakladá sa na pravde a vo vzťahu k Vašim podporovateľom i odporcom je púhou mystifikáciou.
.
Počas svojho 18 ročného pôsobenia v Zbore národnej bezpečnsoti socialistického Československa v jeho zložke ŠtB som sa ani v jedinom prípade nestretol so situáciou, že by bol niekto vyšetrovaný, obvinený, alebo odsúdený na základe anonymného udania, či anonymne získanej informácie, alebo že by takáto informácia mala dôkaznú hodnotu počas preverovania, vyšetrovania, alebo súdu.
.
Preto prosím neprirovnávajte súčasné podlé a pokrytecké metódy, ktoré hierarchia súčasnej RKC voči Vám používa s metódami bývalej socialistickej ŠtB.
.
My, socialistickí príslušníci ZNB sme sa nikdy nechovali tak pokrytecky, ako súčasná cirkevná hierarchia. My sme preverovaných, vyšetrovaných a súdených nazývali pravými názvami., my sme nikdy nevyšetrovali a nesúdili na základe anonymných udaní, a každá informácia mala vždy svojho konkrétneho pôvodcu., my sme o človeku, ktorý škodil socialistickému štátu, či jeho ideológii hovorili ako o nepriateľovi, o tom, kto kradol ako o zlodejovi, o tom, kto klamal ako o klamárovi, o tom kto bol odsúdený ako o odsúdenom a o tom, kto bol bez úhony ako o občanovi.
.
Preto prosím neprirovnávajte súčasnú cirkevnú hierarchiu k bývalej podľa Vás „komunistickej ŠtB“. My vo vtedajšej ŠtB sme boli v porovnaní so súčasnými pokryteckými a intrigánskymi metódami cirkevných hodnostárov a ich poskokov len úbohými amatérmi.
.
Iste s tým máte bohaté osobné skúsenosti.
.
Ďakujem Vám za pochopenie.
Želám si i Vám, aby pravda a láska zvíťazila nad lžou a nenávisťou i v rímskokatolíckej cirkvi, ale hlavne v celej spoločnosti a na celom svete.
.
Peter Nišponský
.{