1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Je správne strašiť komunistami.

2013-01-30 Miroslav Zámečník, prevzaté z fcb
.
Áno bola to neskutočná hrôza! Každý musel chodiť do práce, pracovať a to si ešte musel vyberať, či prijme prácu, kde sa upíše trebárs na 10 rokov a oni mu dajú podnikový byt alebo nenávratnú pôžičku na stavbu rodinného domčeka.
.
Napríklad istota, že ak budem „makať“ a neurobím „prúser“ , budem mať prácu trebárs až do penzie, ľudí neskutočne deptala!
.
Násilie bolo páchané na chorých. Miesto toho , aby bol vyberaný regulačný poplatok u lekára a potom v lekárni včítane tučného doplatku ako v každej normálnej demokratickej spoločnosti za lieky, odbili komunistickí doktori pacienta tým, že za jeden recept musel zaplatiť len jednu korunu.
.
A čo potom brutálne vnucovanie sociálnych istôt občanom, že po odpracovaní 40 rokov má pracovník právo na penziu? Ženy si išli oči vyplakať, keď z donútenia odchádzali do dôchodku po narodení dvoch detí už v 55. rokoch veku. Koľko ľudí vtedy snívalo o tom, aby mohli robiť o 10 - 15 rokov dlhšie., aby mali šancu nedožiť sa dôchodkového veku?
.
Po ťažších operáciách sa dialo ľuďom aj bezprávie. Spravidla sa človek zadarmo zotavoval 6 týždňov v nemocnici a potom na nemocenskej doma. Vôbec mu nebolo dopriate sladkého pocitu hrôzy, či ho po návrate do práce hneď neprepustia. A čo potom keď Vás do pol roka po operácii poslali do kúpeľov. A tí komunistickí tyrani nám nedali žiadnu možnosť finančnej spoluúčasti. Nie priatelia, nedali nám možnosť zaplatiť si ani tretinu.
.
Bolo to naozaj desivé a zničujúce obdobie našich dejín. Z ľudí a hlavne z detí sa stala bezcitná zver. Za komunistov mladší vstávali v autobuse, aby pustili sadnúť starších. Dnešní mladí už poznajú svoje práva v demokratickej spoločnosti a pekne zostanú sedieť.
.
Už nikdy nechcem zažiť sociálne istoty ani morálnu záhubu, ktorá vtedy panovala!
.