Sme na prahu tridsiateho výročia novembrového prevratu

Autori politického prevratu v novembri 1989 ho  nazvali “ Nežnou revolúciou“. Samozrejme tento názov   je pre uši  lahodnejší  ako prevrat , alebo zrada na národe.

Autori boli takí „nežní“ , že v rekordnom čase rozvrátili celé národné hospodárstvo. Oni sú zodpovední za  likvidáciu a tunelovanie priemyselných podnikov a vyhadzovanie na dlažbu tisíce robotníkov .technikov , inžinierov.  Za rapídny pokles životnej  úrovne takto postihnutých občanov. Podobné praktiky sa uplatnili v poľnohospodárstve a v ďalších odvetviach národného hospodárstva .

Čuduj sa svete , nie oni boli vinní za ponovembrový vývoj , ale komunisti . Veľmi “ erudovane“ to vyjadril jeden “ z najmúdrejších “ ponovembrových politikov Milan Knažko :“ Po komunistoch tu zostala len  len veľká diera“.

Už dnes sa lídri politických strán usilujú o získanie čo najväčšieho námestia na oslavy  tohto výročia – ich predrahej Nežnej revolúcie.

Okrem brízgania na socializmus – totalitu a komunistov , budú z tribún sršať chválospevy na nášho drahého spojenca USA a ochrancu “ mieru“ NATO.  Budú nás presviedčať o  nenahraditeľnosti Európskej únie . Budú  propagovať ich politickú erudovanosť , ktorá po vítazstve v parlamentných voľbách sa pretaví  do“ blahobytu“ Slovenského národa a národnostných menšín.

Som presvedčený , že  ani jedným slovom nevyjadria kritiku na neduhy , ktoré kvária  našu spoločnosť . Nárast  hospodárskej kriminality , mafie, problémy v školstve a zdravotníctve  atď.  , ktoré sú  realitou v našom každodennom živote .

Platí pravidlo : Kde sa dvaja bijú ,tretí vítazí.“  Neustále útoky na komunistickú stranu a jej členov súčasnou vládnou a opozičnou politickou garnitúrou sa stalo ich hobby.    Označkovali  nás totalizmom a extrémizmom .   Vyvolili si nás za vnútorného nepriateľa a zároveň otvorili tretiemu „vráta dokorán“ neofašizmu , ktorého vplyv v našej spoločnosti  výrazne narastá. Výsledky komunálnych , parlamentných volieb do NR SR a eurovolieb to potvrdzujú v plnej nahote . Tí , ktorí sú za tento stav zodpovední si občas  “ zaplačú“ nad týmto vývojom a to je  všetko.   Uplatňujú   arabské príslovie : “ Psi brešú a karavána ide ďalej“.

Ďakujeme Vám páni „vyvolení“ za preukazovanú „ústretovosť a objektívnosť“  k politike Komunistickej strany Slovenska.

Ján Gregor

By |2019-08-04T09:59:32+00:00august 4, 2019|Články|5 komentárov

5 komentárov

 1. viera klimentová 08/08/2019 at 8:27

  Pán Antal, myšlienka o ktorej práve uvažujeme. Vďaka za inšpiráciu. Nemáme čo oslavovať, iba ak si pripomenúť Deň študentstva. Chceme súčasnosti nadstaviť pravý obraz. A bolo by ešte možné doplniť o ľudí, ktorí v tom období mali dvadsať a dnes už vychovávajú novú mladú generáciu, aby opäť prišli na námestia a prosili o odpustenie svojich rodičov, že „odzvonili “ a znevážili prácu svojich rodičov a rovnako „odzvonili“ budúcnosti súčasnej mladej generácii.

  • Milan Antal 08/08/2019 at 21:16

   Pani Klimentová, len je potrebné dobre popremýšľať, ako pritiahnuť ľudí. Preto som navrhol sprievod otrhancov, pretože ak by sa rozdávala teplá polievka, a rozhlásilo sa medzi bezdomovcami, že sa bude rozdávať, tak prídu. Ale dostanú ju len vtedy, ak dokážu, že sú bezdomovci.
   A ako otrhanci, pomaľovaní, sa vieme obliecť aj my.
   Je tu riziko, že polícia sa bude snažiť zamedziť takýmto akciám, ale to by tiež nahrávalo do karát, pokus zlikvidovať takúto demonštráciu alebo dostať preč otrhancov, by nezapadal propagandisticky do obrazu osláv akože revolúcie.
   Ja mám jednu ideu, ako zabezpečiť materiál, ale to tu nechcem rozvádzať.

 2. Branislav 08/08/2019 at 7:34

  Nemyslím si, že Kotlebovi voliči, teda aspoň väčšina z, nich sú fašisti. Ale no – to je vysledok už desaťročí vrhania tieňa na komunisticku stranu. Takže keď sú mnohí občania nespokojní so súčasným stavom vecí, nedávajú to za vinu kapitalizmu, ale iba politikom a EU. Takže „keď zvolime Kotlebu a iba odideme z EU, tak bude dobre.“

 3. Milan Antal 06/08/2019 at 22:05

  Na pôde Socialistického frontu by sa zišlo porozmýšľať, ako pozdraviť prevrat. Čo pripraviť sprievod oslích hláv, sprievod otrhancov v maskách ako výsledok prevratu.
  A rozdávanie teplej polievky na námestiach miest pre bezdomovcov, ako ukážku výsledku prevratu.

 4. humanista 04/08/2019 at 12:34

  Tí profesionálni pódioví politici budú brýzgať jden na druhého, prichádzajú voľby a miest pri koryte je málo.

Comments are closed.