ŠPIÓNOMÁNIA SA VRACIA

AKO PREDZVESŤ NASTUPUJÚCEHO FAŠIZMU?

Vždy, keď je ktorýkoľvek nespravodlivý protiľudový režim v koncoch, kedy je už podpalubie potápajúcej sa lode plné vody, vzbúrenej posádky a topiacich sa pasažierov III. triedy, kedy sa smotánka na palube ešte stále bezstarostne zabáva, vždy vtedy sa objaví akoby náhodou problém rusofóbie, antikomunizmu, špiónománie, vždy práve vtedy sa vo svetovej politike používa karta agresívneho Ruska (v časoch existencie ZSSR to bola karta agresívneho komunizmu) a jeho špiónov.

Ako červené sú malé červené školy? Organizovaná komunistická propaganda. Je najvyšší čas, aby americkí rodičia poznali fakty!

Rok 1953 – USA. Strašenie občanov USA pred „Červeným nebezpečenstvom“.

Bolo tomu tak už v časoch Rakúsko-Uhorského mocnárstva, v začiatkoch prvej svetovej vojny (spomeňte si na Haškovho Švejka ako ruského špióna), ale aj v tridsiatych rokoch minulého storočia v Španielsku, Taliansku, či v nacistickom Nemecku, i v časoch II. Svetovej vojny v nacistami okupovaných krajinách Európy, neskôr v päťdesiatych rokoch v časoch mccarthyzmu v USA

A teraz je tomu tak zas.

Vždy, keď sa rúcajú režimy, kedy je nadvláda vykorisťujúcej menšiny ohrozená, kedy je ohrozený nadnárodný kapitál, vždy v poslednom štádiu nadvlády kapitálu v čase nástupu fašizmu, vždy vtedy je západnou oligarchickou propagandou nájdený vonkajší nepriateľ – rus – špión. Je ním vždy Rusko s jeho údajnými hordami ruských špiónov.

Parlamenty krajín Európy na čele s Európskym parlamentom, prezidenti, vládni politici, platení propagandisti mainstreamu, Sorosove neziskovky, think-thanky rôzneho druhu a iní platení opíjači mozgov verejnosti fabrikujú správy o agresivite Ruska, o tzv. hybridnej vojne, ktorú vedie nedemokratické Rusko proti svetovej demokracii, o hordách ruských špiónov, o …

Ešte sa nič tak hrozné nedeje, ešte len vyhosťujú zástupcov diplomatických misií Ruska z USA a z krajín EÚ vrátane zo Slovenska. Ešte neodhalili a neusvedčili žiadneho skutočného, konkrétneho ruského špióna. Ešte neobviňujú a trestne nestíhajú žiadneho nášho občana za špionáž v prospech Ruska. Ešte nestoja pred popravčími čatami naši občania obvinení a odsúdení za špionáž, ešte ich nestrieľajú po skrátených súdnych procesoch, ani bez súdu, ako tomu bolo v minulosti.

Ešte k tomu „len“ vytvárajú podmienky.

Preto my hovoríme o nastupujúcom bezpráví a o fašizme.

Jeden z tisícov malých, ale nanajvýš veľavravných  príkladov z dejín: Federico García Lorca.

Diktátorovi sa nepáčilo jeho ľavicové zmýšľanie, hoci nebol komunistom, ani spriaznenou dušou vtedajšieho ZSSR. Diktátor ho použil pre svoje politické ciele. Fašisti zavraždili Lorcu, vtedajšieho básnika a spisovateľa Španielska – svedomie národa a sveta, ako údajného ruského špióna len preto, aby ukázali, že môžu zabiť naozaj každého, koho len chcú. Tento skutok podal veľavravný obraz situácie odporu umenia proti moci – i pravdy, ktorá nakoniec  zvíťazí. Napriek nezmyselnej a nespravodlivej smrti Lorcu pravda aj keď neskoro, ale predsa zvíťazila.

 

Federico García Lorca

Básnik hovorí pravdu

(Zo Sonetov temnej lásky)

 

Žiaľ chcem svoj vyplakať a ty to uvidíš,

plakať a milovať budeš ma potom i ty,

vo vlahý podvečer s tlkotom slávičím,

padneme v objatí dýkou a bozkami.

 

Svedka chcem odstrániť, čo ako jediný,

videl, ako ktosi mi zavraždil kvetiny,

premeniť plač chcem svoj a svojho úsilia

naveky na snopy zrelého obilia.

 

Nech nikdy neskončia vyznania šeptané

s láskou, ktorá zahorí, keď slnko zhasína

a luna skrytá jej odvahu dodáva.

 

Nech radšej zomrie v nás všetko, čo mi odopieraš,

a smrť až vezme i to, o čo ťa nežiadam,

ani tieň nepadne na telá nekľudné.

 

 

Peter Nišponský

Predseda MO KSS Košice.

By |2018-12-10T16:15:30+00:00december 10, 2018|Články|Komentáre vypnuté na ŠPIÓNOMÁNIA SA VRACIA