1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Slovensko si požičalo miliardu eur

2012-01-12 Peter Nišponský
Správa zo Slovenskej tlače :
.
BRATISLAVA. Slovensko si požičalo v stredu od dlhopisových investorov na päť rokov miliardu eur s ročným kupónom 4,625 percenta. Celkový dopyt investorov dosiahol 1,3 miliardy eur.
.
Slovensko si tento rok chce požičať na dlhopisovom trhu asi osem miliárd eur t.j. 1600,- € na každého občana včítane kojencov.
Peniaze údajne potrebujeme na krytie splatných záväzkov aj financovanie chodu štátu.
Tento rok máme podľa Bloombergu splatné dlhopisy v hodnote 5,65 miliardy eur, z toho v prvom štvrťroku sú splatné bondy za 4,98 miliardy eur.
.
.
Pýtame sa:
  • Kto dal mandát tejto nekompetentnej vláde takým nehoráznym tempom zadlźovať našu krajinu ?
  • Ako je možné, že Slovensko, ak dosahuje podľa vyjadrení pána Mikloša dobré makroekonomické výsledky si musí požičiavať miliardy na krytie splatných záväzkov a na ďalší chod štátu, pri čom tretina obyvateľov už teraz žije v hmotnej núdzi ?
  • Kto a kedy uhradí toto neadekvátne zadĺženie ?
  • Kto je zodpovedný za tento stav, ktorý sa rovná stavu ekonomického kalapsu a finančného otroctva k veriteľom t.j. k zahraničným bankám, investorom a nadnárodnému svetovému kapitálu ?
  • Sú súčasní predstavitelia vlády a parlamentu kompetentní a konajú v záujme obyvateľov Slovenska ?
  • Do kedy budeme tolerovať nezodpovedným politikom a zlodejom tieto svojvoľné konania, porušujúce naše záujmy a uvrhujúce našu krajinu do totálnej biedy ?
Radi by sme počuli odpovede od kompetnentných. A to čím skôr. Lebo už nám začína zvoniť umieráčik.
.