1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Je to normálne...?

2013-06-30 Pavol Suško, podpredseda KSS
.
Citácia z internetového média: „...mestské zastupiteľstvo...pravdepodobne schváli mimosúdnu dohodu s firmou...“. „...mesto zaplatí firme do troch rokov 10 miliónov eur“. „Ide o klasickú schránkovú firmu, ktorá má...sídlo v Londýne“. Pod tým podtitulok: „Majiteľ neznámy“.
Internetové Sme 29.júna 2013 prináša takúto informáciu o fakte z jedného konkrétneho mesta, o jednom konkrétnom prípade, ktorý sa pripravuje v tomto DEMOKRATICKOM, SPRAVODLIVOM, TRANSPARENTNOM ekonomicko-politickom systéme na Slovensku.
Mesto si kedysi požičalo a dnes ide splatiť dlh firme, ktorej je MAJITEĽ NEZNÁMY!!! Je to normálne?!
.
Pritom takmer každý občan vie, alebo má aj osobnú skúsenosť, že ak chce vložiť akúkoľvek sumu na účet svojho syna, manželky, alebo súrodenca, musí sa preukázať občianskym preukazom. Nezávisí na tom, či je to suma 5 eur, 20, 100 či 3000 eur. Aby ste náhodou nevkladali „čierne peniaze“. Alebo, čo ak ste mafián a vkladáte tam peniaze, ktoré chcete ste získali pokútne a chcete ich „preprať“. Ale „firma“, ktorá požičala mestu 10 miliónov, môže byť neznáma, teda má neznámeho majiteľa. Je to normálne?
.
Pritom to nie je ojedinelý prípad. Takýchto firiem s „neznámymi majiteľmi“ je na svete, v tomto JEDINE DOKONALOM, SPRAVODLIVOM a BLAHOBYT ZABEZPEČUJÚCOM systéme ako húb po daždi. Veď len nedávno jeden z ministrov terajšej slovenskej vlády povedal priamo pred televíznou kamerou, že firmu, ktorá doviezla podvodne konské mäso, namiesto hovädzieho, nie je možné zistiť, lebo je to „garážová firma“.
.
Ako nám chce systém, ktorý sa tu vytvoril a vláda, ktorá ho udržiava, zabezpečiť vymožiteľnosť práva?
.
Prečo má byť občan rukojemníkom zastupiteľstva, ministerstva, či vlády, ktoré tolerujú a umožňujú fungovanie takýchto firiem. Prečo si má požičiavať ako daňovník, ale aj vracať peniaze bez toho, aby vedel, ako firmy a ich majitelia získali svoj majetok a svoje peniaze. A ešte ich ďalej zneužívajú na politické vplyvy, ale hlavne na prístup k ďalším peniazom a majetku.
.
KTO a PREČO NEMÁ ZÁUJEM, aby tu fungovalo právo. Aby fungovala rovnaká miera povinnosti pre každého. Kto je za „čiernymi firmami“? Ako je vôbec možné, aby takéto firmy existovali? Zrejme platí, že „vraná k vrane sadá...“.
.
Možno by bolo na čase, aby sme ako občania prestali držať „bobrika trpezlivosti“ a odmietli „nenormálnosti“, ktoré sa na Slovensku veľmi rýchlo usadili.
.