1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Komunistov zaujíma osud Ukrajiny úprimne

2014-08-12 Pavol Suško, podpredseda KSS
.
xxxxxDňa 8.augusta sa v Minsku /Bielorusko/ uskutočnilo stretnutie čelných predstaviteľov komunistických strán Ruska, Ukrajiny a Bieloruska. Lídri strán: Predseda ÚV KS Ruskej federácie Gennadij Zjuganov, Prvý tajomník ÚV KS Ukrajiny Petro Simonenko a Prvý tajomník ÚV KS Bieloruska Igor Karpenko hodnotili situáciu na Ukrajine a spoločný postup na zabránenie zákazu KS Ukrajiny.
yyyyyV rámci návštevy prijal hostí G.Zjuganova a P.Simonenka aj prezident Bieloruska Alexander Lukašenko.
yyyyyToto stretnutie vysoko ocenil Predseda KS Ruskej federácie G.Zjuganov, ktorý povedal, že stretnutie má „principiálny charakter, pretože sa rozpútava požiar vojny, ktorý bolestivo zasiahne všetky naše národy.“ Zdôraznil, že bielorusky, rusky a ukrajinsky národy sú medzi sebou tesne zviazané príbuzenskými väzbami, spolu bojovali vo Veľkej vlasteneckej vojne, vrátane pri oslobodzovaní Bieloruska, Ukrajiny, Krymu, Sevastopoľa, pri likvidácii blokády Leningradu. „Mysleli sme si, že fašizmus sme pochovali už navždy a zrazu ožil v podobe banderovštiny, nacistických prejavov, vrátane tohto barbarstva, ktoré sa deje na juhovýchode Ukrajiny. Veľmi sa spoliehame na vaše sprostredkovateľské úsilie, vieme akú máte autoritu, vrátane v mnohých kruhoch Ukrajiny a budeme v maximálnej miere spolupracovať pri mierovom riešení toho problému“, povedal Zjuganov na adresu prezidenta Lukašenka.
yyyyyPrezident Bieloruska okrem iného poznamenal: „Kto by si bol pomyslel, že medzi tromi štátmi, slovanskými, najbližšími a príbuznými národmi môže vzniknúť taká kaša, na juhu našej, nebojím sa povedať, vlasti“.
yyyyy„Je pochopiteľná snaha Američanov a Európanov. Ešte na samom začiatku som hovoril, že sa máme obávať, budú nás tlačiť do tejto bitky, ako do kráteru, aby tu vytvorili nielen ohnisko napätia, ale to, čo teraz prebieha – podnietiť novú vojnu. A bude to vojna veľmi nebezpečná. Vtedy tomu nikto nevenoval pozornosť. A pozrite sa, čo sa tvorí“, zdôraznil Lukašenko.
yyyyyJe skutočnosťou, že uvedené komunistické strany nepretržite sledujú vývoj situácie na Ukrajine, informujú o nej vo svojich médiách, robia hodnotenia príčin a výsledkov situácie. Analýzy, hodnotenia, pohľady odborníkov týchto strán a vyhlásenia ich čelných predstaviteľov sú objektívne, profesionálne a najbližšie pravde. V porovnaní s politikmi, ale aj médiami v USA, európskych krajinách, vrátane Slovenska. Škoda, že uvedené média nečerpajú žiadne zdroje z médii komunistických strán, hoci tvrdia o „snahe informovať objektívne“.
yyyyyKomunistická strana Slovenska pozorne sleduje tieto analýzy a stotožňuje sa s názormi uvedených komunistických strán, zaujíma spoločné stanoviska aj s komunistami ostatných krajín v Európe a vo svete k týmto udalostiam.
yyyyyNebude to fráza ani „patetický výrok“ ak budeme konštatovať, že doteraz jedine komunistické strany poukázali na skutočné príčiny vzniku katastrofálnej situácie na Ukrajine a jej prerastania do medzinárodného konfliktu, ale aj realistické východiska na jej naozajstné riešenie. Pretože im ide skutočne o ľudí a nie o peniaze, bohatstvo a moc.
.