1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Je tu niečo zhnité. Čo to len môže byť?

2013-05-20 Peter Nišponský
.
.
Obuvnícka firma Galand prepustí v Snine a Bardejove 316 ľudí.... (http://humenne.korzar.sme.sk/c/6799150/obuvnicka-firma-galand-prepusti-v-snine-a-bardejove-316-ludi.html)
Krachujúca Smrečina zastavila výrobu, zamestnanci sa spoliehajú na pomoc Smeru.... http://bystrica.sme.sk/c/6800047/krachujuca-smrecina-zastavila-vyrobu-zamestnanci-sa-spoliehaju-na-pomoc-smeru.html
Odborári automobilky KIA v Tepličke nad Váhom štrajkujú, chcú vyššie platy.... http://www.pluska.sk/regiony/stredne-slovensko/odborari-automobilky-kia-teplicke-nad-vahom-strajkuju-chcu-vyssie-platy.html....
.
.
V denšnej dobe obsah článkov v buržoáznych médiách týkajúcich sa hromadného prepúšťania zamestnancov výrobných firiem, či boja zamestnancov o mzdu nie je ničím výnimočný. Nájdete ich plno po celom Slovensku. Nikto sa nad nimi nepohoršuje, nikomu nedvíhajú adrenalín, občania si zvykajú. Nič sa nedeje, pokiaľ sa to netýka konkrétneho človeka, robotníka, technika, zamestnanca osobne.
Dočítate sa žiaľ často i medzi riadkami ako je to s novodobými otrokmi kapitálu u nás v Slovenskej republike.
.
Globalizovaný nadnárodný, či domáci kapitál rozkrádačov v modernej dobe začiatku tretieho tisícročia už pre svojich otrokov nepotrebuje okovy, reťaze, bič, ani fyzické násilie. Stačia mu servilní politici, uplatené médiá a pre istotu v zálohe exekútori, polícia a súdy konajúce za peniaze len v prospech bohatých a mocných.
.
A pre kompenzáciu frustrácie vykorisťovanej väčšiny z biedy novodobého otroctva mediálne denne opakované sľuby o demokracii, istotách a modernom Slovensku, vždy, každý večer podfarbené v hlavných programoch verejnoprávnej i súkromných televízií „presvedčivými“ Slovenskými celebritami a hercami, pekným seriálikom, či filmom zobrazujúcim blahobyt, akčného a spravodlivého hrdinu milujúceho Ameriku, alebo romancu o americkom sne.
.
Koho z bohatých a mocných vlastne zaujíma osud obyčajného pracujúceho, či nezamestnaného človeka? Koho zaujíma osud obuvníčky v Snine, Bardejove, strojára v Prakovciach, inžiniera-projektanta v Košiciach, baníka v Rudňanoch, Handlovej, Prievidzi, Slováka-zberača ovocia v Španielsku, Slovenky - slúžky v Nemecku, či nedajbože dnes už znova negramotného Róma v Kecerovskej rómskej osade? Koho z politikov pravice, či sociálnej demokracie „slúžiacich ľudu“ zaujíma osud státisícov nezamestnaných na Slovensku?
.
Sila globalizovaného kapitálu a arogancia moci jeho komplicov a lokajov i u nás na Slovensku prekonáva historické hranice. Pracujúci človek t.j. každý, ktorý sa živí predajom svojej práce a umu kapitalistovi je ponímaný len ako zdroj akumulácie bohatstva kapitalistu a politika. Nezamestnaní a sociálne slabí, hoci si tento stav sami nespôsobili, sú ponímaní ako škodná, ktorá im tento zisk znižuje. Prečo by tých na vrchole politiky, moci a bohatstva mala teda táto ovládaná a mlčiaca väčšina zaujímať? Dokiaľ nechá na sebe kálať drevo, dovtedy to bude v poriadku. A ak prestane mlčať, nastúpi represia.
.
Takže obuvníčky v Snine a Bardejove, strojári v Prakovciach, inžinieri projekčných kancelárií v Košiciach, baníci v Rudňanoch, Handlovej, Prievidzi, sezónni pracovníci v Španielsku, Nemecku...., Rómovia v tisícke osád po celom Slovensku, ale i Vy, státisíce nezamestnaných, dočkali ste sa presne toho, za čo ste štrngali kľúčmi na námestiach v roku 1989, alebo toho, za čo štrngali Vaši krikľúni, kým Vy ste pokrytecky mlčali. Privlastnili si náš spoločný majetok, Vaše práva a teraz manipulujú s nimi, rovnako ako i s Vami ako len chcú. Privlastnili si Vaše životy i Vašu dôstojnosť a teraz Vám zvysoka močia na hlavy a vysmievajú sa Vašej bezmocnosti. Tak nám treba. Lebo ten, kto sa chová ako otrok otrokom je, i ním zostane.
.
Hoc ako je to pre mnohých ovplyvnených propagandou a všadeprítomným pokrytectvom nepochopiteľné a možno i neprijateľné, je tu len jediná možnosť: KOMUNISTI.
Tí sú jediní, ktorých program je antisystémový, tí sú jediní z celého spektra politických strán a zoskupení Slovenskej politiky, ktorým skutočne záleží na dôstojnom živote slušného, pracujúceho a systémom vykorisťovaného človeka našej doby. Sú jediní, ktorým nezáleží na súkromnom vlastníctve výrobných prostriedkov privatizérov, bankárov, zlodejov, výpalníkov a manipulátorov. Sú jediní, ktorí dokážu pretransformovať rozkradnutý, kedysi spoločný majetok späť do rúk tých, ktorým patril, rozvinúť plnú zamestnanosť, rast ekonomiky, naplniť štátnu pokladňu a postupne rozvinúť školstvo, vzdelanosť, sociálnu politiku, zdravotníctvo – istoty občana i v podmienkach celosvetovej hospodárskej krízy. Krízy kapitalizmu. Raz to už dokázali. Je to tak. A bol to pre pracujúcu väčšinu najlepší systém, aký kedy na svete existoval. (A samozrejme najhorší pre veľkozlodejov, zločincov, mafiánov a manipulátorov.)
Lebo toto, čo je tu teraz nie je naša kríza – kríza pracujúcich, ani kríza komunistov, ani kríza ľudstva. Toto je len kríza zdochýňajúceho protiľudového imperializmu, kríza morálnych hodnôt degenerovaných súčasným systémom.
A čo v tejto situácii robia komunisti? Čo robí Komunistická strana Slovenska?
.
Paradoxne nič prelomového. Len to, čo robila vždy v časoch krízy a nepriazne. Bojuje za svoje udržanie na slovenskej politickej scéne. Bojuje za zjednotenie komunistických síl v rámci komunistickej strany. Usiluje o získanie podpory zo strany produktívnych pracujúcich a vykorisťovaných ľudí, ktorí sa neboja zdvihnúť hlas a ak treba i päsť za svoje práva a umožňuje im politicky aktívne pracovať. Získava mladších a mladých ľudí, ktorí nehovoria o fiktívnom sociálnom štáte ako súčasní Ficovi socdemáci, ale o socializme ako komunisti., ktorí nehovoria o „reformách“ a privatizácii, ale o revolúcii a znárodnení., ktorí netúžia po mamone bohatstva a peňazí, ale po spravodlivosti a dôstojnom živote všetkých čestných pracujúcich ľudí.
Nevykrikujú „Milujem Slovensko“, nesľubujú modré z neba ako všetky ostatné politické subjekty na Slovensku, ani okamžitý bezpracný pohodlný život teraz, ale povinnú prácu pre všetkých práceschopných, pot a slzy. Sľubujú ale skutočnú (nie tú Ficovu) prácu, istotu a dôstojný život pre každého činorodého, aktívneho pracujúceho človeka, dôstojný sociálny systém, vzdelanie, bezpečnosť, ochranu života a zdravia, občiansku a sociálnu spravodlivosť. Na druhej strane sankcie a represie pre tých, ktorí porušia ľudové právne a morálne normy a basu pre zlodejov. Toto je socializmus.
Časť z toho už mnohí starší poznajú. Nie je potrebné to vysvetľovať, stačí len chcieť si spomenúť na to dobré o čo nás od roku 1989 okradli. A nie je toho málo. A nezabudnúť na to dobré, čo tu po roku 1989 vzniklo. Toho je ale žiaľ veľmi málo.
.
Ak toto pochopíte, prihláste sa. Komunisti sú tu a budú tu pre všetkých, ktorí majú dosť súčasného kapitalizmu, okrádania, pokrytectva, nesplnených sľubov, arogancie mocných, nenažratosti bohatých, prosto prihláste sa, ak už budete mať toho plné zuby.
.
Komunisti sú tu už takmer 100 rokov. A budú i naďalej.
.
buy sumatriptan And today, when the era of generic triptans, these effective drugs for migraine are more accessible for various categories of patients, so their effect is short-lived and very low.