1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

„Bubliny“ antikomunizmu vyrábajú na objednávku

2013-06-02 Pavol Suško
.
Väčšina ľudí si to nevšimne. Ale tí, ktorí sa už nechcú nechať „vodiť za nos“ klamstvom a falošnosťou médii, to registruje. „Bubliny“ antikomunizmu sa pravidelne, systematicky a cieľavedomo vyrábajú masmédiami na Slovensku po celú dobu, od prevratu v roku 1989. Využívajú na to rôzne príležitosti a to aj tam, kde normálny človek vinu komunistov nehľadá - ani fakticky, ani logicky, ani historicky.
.
Aby sa zavďačili svojim chlebodarcom, tak spolu s zbytočnou inštitúciou „Ústavom pamäti národa“ nedávno „vypustili bublinu“ - zoznam bývalých agentov a spolupracovníkov Štb jedného z bývalých krajov. Minimálne týždeň mohli „mlátiť prázdnu slamu“ okolo záležitosti, ktoré neotvorili ani o ktorých si nedovolili diskutovať v žiadnych krajinách, okrem bývalých socialistických štátov, nad ktorými dnes majú úplnú kontrolu cudzie sily.
.
Teraz „vyrobili“ výročie. Úplne umelo, teatrálne, násilne „vytvorili“ výročie – 60.rokov od menovej reformy v roku 1953. Titulkami „Najväčšia lúpež úspor v dejinách“ , „Komunisti urobili pred 60.rokmi na ľudí veľký podraz-menovú reformu“ a podobne sa snažia prilákať pozornosť svojich čitateľov. Obsahy článkov sú povrchné, plytké, neodborné, výroky jednotlivcov spočívajú na osobných názoroch, spomienkach, skôr sprostredkovaných ako vlastných. Hlavné a najvýraznejšie však v nich je to, že zvýrazňujú vinu komunistov, bývalých čelných predstaviteľov komunistickej strany a vtedajšej vlády. Snažia sa ich vykresliť ako „podrazákov“, zákerných ľudí, podvodníkov. Uskutočnenie reformy v roku 1953 má vyznieť ako neodôvodnený, neodborný postup, robený s jediným cieľom – okradnúť občanov bývalého Československa a pripraviť ich o ich poctivo zarobené a našetrené peniaze.
.
Ani čiastočne sa nepokúšajú zaoberať sa tým, čím bolo vyvolané takéto, nie jednoduché rozhodnutie. Nikde neodznel ani názor odborníka, ktorý by sa seriózne zaoberal aspoň snahou naznačiť, kedy a prečo musia vlády či bankové inštitúcie pristúpiť k zásahom do menového systému. A či taká situácia nebola v Československu pred uvedenými 60.rokmi. Ani zmienka o tom, že aj iné štáty boli nútené po druhej svetovej vojne zasiahnuť do svojich finančných a menových systémov a to rôznym spôsobom.
.
Pre triezvo zmýšľajúcich ľudí je to zrejme. V uvedenom kontexte by bol krok, prijatý vedením Československého štátu pred 60.rokmi, prijímaný možno realistickejšie, chápavejšie, s väčším porozumením a s ohľadom na konkrétnu historickú a ekonomickú situáciu.
.
V podaní dnešných redaktorov to vyznieva ako jasná „zlomyseľnosť,zákernosť,neodbornosť a schválnosť“ vedúcich komunistických predstaviteľov. A čo by len ich. Všetkých komunistov.
Podľa ich názorov a podania to ani nijak inak nemohlo byť. Nemajú totiž ani fakty, ani odvahu aby tvrdili, že táto operácia priniesla osobný prospech Gottwaldovi, Zápotockému, Širokému, či iným politikom.
Inak tomu bude, až sa bude niekto kriticky a objektívne zaoberať, čo bolo podstatou privatizácie po roku 1989 a až sa bude vymenovávať, komu konkrétne priniesla prospech a nezaslúžené bohatstvo a moc.
Inak tomu bude, až sa bude hodnotiť, komu priniesla prospech výmena koruny za euro v pomere 1:30,126, kto na tomto získal a kto stratil a stráca stále.
.
Tí, ktorí stoja za celou prípravou a uskutočnením zmeny ekonomického a politického systému, nazývaného socializmom, za súčasný systém, kapitalisticky, sa predsa len poisťujú udržiavaním a živením antikomunistických teórii. Ľudí sa im síce podarilo oklamať, ale spravidla klamstvo dlho nevydrží. Oni však tajne dúfajú, že neustálym opakovaním lži sa táto stane pravdou. Preto využívajú svoje peniaze a moc na to, aby klamali, klamali, klamali...
.
comprar levitra Enquanto mais drogas modernas podem ser combinados com os alimentos e de álcool. Se você está planejando um jantar romântico antes do sexo, a resposta à pergunta "Qual é melhor - Viagra ou Levitra" é óbvio.