1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Figeľove klamstvá a lži

2015-03-09 Tibor Grék, Prievidza
.
xxxxxPodpredseda NR SR a predseda KDH Ján Fígeľ, v denníku Pravda, 3. marca reagoval na komentár, uverejnený pod názvom „Čo ešte chce Fígeľ?“
yyyyyV reakcii píše, že chce reagovať „na niektoré nepresné a skresľujúce tvrdenia, ktoré boli uverejnené v komentári Martina Krna v Pravde 18.2.“
yyyyyKeď sa už rozhodol reagovať, aby obhájil svoje tvrdenia o výsledku neplatného referenda zo 7.2.2015, mal by vedieť, že komentár nebol uverejnený 19, ale 18.2. To je však iba jedna z maličkostí, ktorá svedčí o tom, ako vážne možno brať Fígeľove slová.
yyyyyFígeľ klame keď tvrdí, že „Autor v článku konštatuje, že takmer milión voličov ktorí sa zúčastnili na referende o ochrane rodiny, je nepodstatný.“ Je to obyčajný výmysel a účelová lož predsedu KDH, ktorý sa pri každej príležitosti tvári ako svätec, ale v snahe obhájiť svoju „pravdu“ neváha klamať a podvádzať. Zrejme ako kresťan si uvedomuje, že keď sa vyspovedá, bude mu odpustené. Mýli sa! Vypovedané klamstvo, zostane klamstvom a ten čo ho povedal, zostane už navždy pred ľuďmi klamárom.
yyyyyDarmo argumentuje, že vyše 900 ľudí, ktorí sa referenda zúčastnili je treba brať vážne. A kto ich neberie? Veď ich hlasy boli riadne zadokumentované, sčítané s na základe toho bolo nutné konštatovať, že referendum bolo neplatné, lebo sa ho zúčastnila sotva pätina z vyše 4,4 milióna oprávnených voličov. Takže nebol rozhodujúci počet zúčastnených, ale nezúčastnených voličov. To je jasné, každému rozumne uvažujúcemu človeku.
yyyyyĎalšia Fígeľova lož je tvrdenie, že vyše 900 ľudí, ktorí sa zúčastnili, „Ide o aktívnych občanov, ktorým na verejnom živote záleží a chodia pravidelne voliť.“ Zaujímavé tvrdenie hlboko veriaceho človeka a navyše podpredsedu NR SR! Pán Fígeľ si zrejme dal až takú nemožnú námahu, že porovnal zoznamy voličov v celej SR a zistil, že ide práve o takýchto voličov. Je to nemožné a Fígeľov obyčajný výmysel a blud!
yyyyyNechápem, čo s číslami z volieb v roku 2010 a 2012 chcel vyjadriť. Z nich, jednoznačne vyplýva, že vo voľbách v roku 2010, štyri pravicové strany dohromady, SDKU, SaS, KDH a Most – Híd, v roku 2010 dohromady získali menej hlasov ako SMER-SD v roku 2012. Zrejme aj tu chcel dokázať nedokázateľné, že 1 118 624 v roku 2010 bolo a je viac ako 1 134 280 hlasov v roku 2012.
yyyyyNikto nedehonestuje počet občanov, ktorí sa na referende zúčastnili. Oprávnene využili svoje ústavné právo, vyjadrili svoj názor a spoločnosť ho rešpektuje. Nič to však nemení na tom, že referendum bolo neplatné a skončilo fiaskom pre všetkých, čo ho iniciovali, vyhlásili a podporovali, ktorí sa mimoriadne zaslúžili, že spoločnosť prišla o viac ako 6 miliónov eur, ktoré sme mohli venovať trebárs na pomoc rodín, ktoré to potrebujú a zbytočne ich, obrazne povedané, nevyhadzovať von oknom. Pánu podpredsedovi NR SR by iste tlieskala prevažná väčšina spoločnosti, keby inicioval návrh, že organizátori referenda by si takéto zbytočné a nič neriešiace referendum, ak nepočítame rozdelenie a nevraživosť v spoločnosti, mali i zaplatiť.
yyyyyReferendum výrazne rozdelilo spoločnosť. To pán Fígeľ, ako by nechcel registrovať! Dovolím si pripomenúť, že nielen spoločnosť, ale aj manželov Kiskovcov. Prvá dáma sa zaradila medzi väčšinu spoločnosti, ktorá dala jasne najavo, že je schopná bez nanucovania kohokoľvek, samostatne rozmýšľať a rozhodnúť o tom, čo ohrozuje rodinu a výchovu našich detí.
yyyyyPán podpredseda NR SR a predseda KDH by si mal ctiť a vážiť Ústavu SR v ktorej je napísané čierne na bielom, že Slovensko sa neviaže na žiadnu ideológiu ani náboženstvo. Tomu by sa mal aj predseda osem percentnej strany KDH, plne podriadiť! Je to, ako sa ľudovo hovorí, jeho psia povinnosť, ako podpredsedu NR SR.
yyyyyNie je žiadnym tajomstvom, keď sa KDH podieľalo na vládnutí, boli iniciátormi mimoriadne nevýhodnej zmluvy so Svätou stolicou. Tá SR v mnohom zabraňuje samostatne rozhodovať a konať. Stali sme sa vazalmi Vatikánu! Napriek tomu, pán Fígeľ, celkom vážne chce ďalej pokračovať v rozpracovávaní Základnej zmluvy s Vatikánom a dosiahnuť, aby sa SR opäť stala klerikálnym štátom?! To je už naozaj veľkým nebezpečenstvom a z jeho strany porušením sľubu poslanca NR SR! To už sa nejedná iba o Fígeľove klamstvá, ale o charakter nášho štátu.
yyyyyZákladná zmluva s Vatikánom, katolíckej cirkvi dáva obrovskú moc, pôsobiť vo viacerých oblastiach života spoločnosti. Pastierske listy a v nich snaha diktovať svetskej verejnosti čo má a čo nemá robiť, je mimoriadne nebezpečné. Morálnou povinnosťou každého poctivo zmýšľajúceho občana je, dožadovať sa prirodzených práv každého človeka na dôstojný život v súlade s Ústavou SR a nedopustiť, aby sme sa opäť dostali do područia cirkevnej ideológie. To naozaj chce pán Fígeľ svoje klamstvá a švindle doviesť až do absurdnosti, k úplnému zákazu interrupcií, k povinným cirkevným sobášom, či nebodaj k ďalšej zmluve s Vatikánom o výhrade vo svedomí, aby k cirkvi sa hlásiaci lekári a učitelia mohli legálne odmietať realizovať platné zákony? Aj z uvedeného je viac ako jasné, že je najvyšší čas, uskutočniť toľko žiadanú a už skutočne prepotrebnú, odluku cirkvi od štátu.
yyyyyJe predsa nemorálne a v rozpore s učením katolíckej cirkvi, aby štát, teda my všetci – veriaci i ateisti, ročne prispieval na ich činnosť vyše 22 miliónmi eur, pritom niet dosť peňazí na zdravotníctvo, školstvo, vedu, ale i na dostatočné zabezpečenie a podporu rodín. Štát si nevymohol ani len právo na to, aby ich zreštituované majetky a rôzne kostolné zbierky a poplatky zdanil, alebo mal aspoň nárok, získať prehľad o ich používaní. Človeku sa natíska prirodzená otázka: Čo sme to vlastne za štát, ktorý nedokáže obhájiť a realizovať vlastnú ústavu?!
yyyyyParadoxne a úsmevne vyznieva Fígeľovo vyhrážanie sa, že ak KDH bude v budúcej vláde, že „bude žiadať zrušenie, respektíve, zásadné prepracovanie ľudskoprávnej stratégie.“ Podpredseda NR SR a predseda KDH pán Fígeľ, by si mal konečne uvedomiť, že už žijeme v 21 storočí a aj pre Slovensko, celkom určite, tadiaľ cesta do budúcnosti nevedie!
.