1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

CHARTA 2015 ďakuje občanom komunistom

2015-03-12 Sekretariát CHARTY 2015
.
xxxxxPriatelia MIERU, občania.
.
Ďakujeme Vám všetkým, ktorí ste sa dnes zúčastnili nášho zhromaždenia za MIER, proti militarizmu, fašizmu a vojne v Košiciach. Osobitne ďakujeme i aktivistom z radov KSS, ktorí nám okrem účasti poskytli i organizačnú pomoc, zabezpečenie ozvučenia a napojenie ozvučenia na zdroj elektrickej energie.
Dokázali sme všetci spolu, že sú na Slovensku ľudia, ktorým nie je jedno, či budeme žiť, alebo zomrieme v záujme niekoho iného, nezodpovedného k ľudstvu a hodnotám ľudskosti, ktoré má Homo sapiens v génoch a čím sa líši od zvierat.
.
Pre vylúčenie zbytočných polemík o účasti vám oznamujeme exaktnú informáciu: Na podujatí-proteste-zhromaždení bolo presne 182 trvalých účastníkov. Okrem nich akciu navštívili ďalšie stovky okoloidúcich, ktorí sa čiastočne pristavili, zatlieskali a odišli, i takých ktorí prešli bez absolútneho záujmu v náhlivosti bežných problémov života.
.
Všetkým vám česť a vďaka priatelia.
Naša úvodná akcia ukázala mnoho závažných poznatkov. Nebudeme ich tu rozvádzať, analýzu si urobíme sami, lebo to je dnes hodnota, pre priateľov i odporcov našej občianskej aktivity neoceniteľnou.
Nemôžeme však inak ako len konštatovať, že podujatie sa nám absolútne vydarilo. I pánbožko sa zmiloval a zaslal nám úžasné jarné počasie, úsmevy a priazeň ľudí a perfektnú náladu.
.
Dobrý štart však priatelia?
.
Len jedno nevyšlo/alebo vyšlo? Akcie sa nezúčastnil ani jediný význaný politik zo Slovenskej politickej scény. Kašlú na nás - občanov, sme pre nich vzduch. Rovnako ako pre médiá, ktoré nasnímaním, prípadne informovaním o našej akcii nezarobia ani cent, a preto na nás se..jú rovnako ako i naši úžasní politici.
Nám to však vôbec nevadí, S ich účasťou sme pravdu povediac ani nerátali, lebo nám je jasné od začiatku, že naša iniciatíva proti vojne - za mier je im proti srsti. Oni totiž mier nechcú a vojnu propagujú za peniaze a za fleky.
Neuvedomujú si, že v tej vojne budú obeťami i oni sami.
.
Tu sú kompletné videozáznamy z priebehu mierovej akcie. Pozrite si ich.
1.Úvod
2.Báseň:
3.Predstavenie CHARTY 2015:
4.Hovorca CHARTY 2015 MUDr. Andrej Janco:
5.Hovorca CHARTY 2015 Mgr. Štefan Kalina:
6.Emil Bako:
7.Miloš Meričko:
8.Súdruh Tomáš Rovňák zo Sobraniec:
9.MUDr. Ján Matyščák z Humenného:
10.Jozef Vacula:
11.Pozdrav od Ivana Krajčírika z Handlovej:
12.Viera Klimentová - Pozdrav od Komunistov z Banskej Bystrice:
13.Záver - Vstavaj strana ogromnaja...:
.