1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

"Chudoba cti netratí". Ale život už áno...

2013-09-29 Administrátor - "Časť prevzatá z TVnoviny.sk"
.
Rakovina!
.
Žene z Hurbanova diagnostikovali rakovinu prsníka. Mali ju operovať, no z dvoch nemocníc ju poslali domov . Odmietli ju operovať, lebo dlží peniaze poisťovniam.
.
Najprv jej dali termín, potom ho zrušili. Dlžoba v zdravotnej poisťovni sa jej škaredo vypomstila v tej najhoršej chvíli života!
.
Dôvod? Zdravotnej poisťovni dlhuje takmer 1000 eur! Dlžobu vymáha exekútor.
Pani Judita si nahmatala hrčku, ihneď išla k lekárovi. Najprv jej dali termín, potom ho zrušili. Operácia sa vraj nebude konať, pretože má dlžobu v zdravotnej poisťovni.

Istý čas bola dobrovoľne nezamestnaná a vraj nevedela, že si má poistenie platiť sama. Dlžoby sa nakopili, vymáha ich exekútor. Klinická onkologička jej navrhla inú nemocnicu. Ani tam však nepochodila.

Ministerstvo zdravotníctva však tvrdí, že onkologického pacienta nemocnica ani poisťovňa nemala odmietnuť, hoci je dlžníčkou! Onkologické ochorenia totiž patria medzi neodkladné. Otázne je zatiaľ aj to, či všetky predoperačné vyšetrenia, ktoré pani Judita absolvovala zdravotníckym zariadeniam, poisťovňa zaplatí.

Žijú zo 140 eur mesačne !

"Chudoba cti netratí" hovorí staré slovenské porekadlo. Ale životy pracujúcej chudoby dnes už áno. Tak je to v kapitalizme. Nemáš prácu - nemáš peniaze. Nemáš peniaze? Zdochni! Však páni "sociálni demokrati". TO JE ONO?

Nebol ten zatracovaný "komunistický" socializmus predsa len ľudskejší?

Nie je program komunistov - zásadnej protikapitalistickej ľavice predsa len ľudovejší a humánnejší ako program prokapitalistického SMERu?

Máme otázku: Koho ste volili? A koho budete?

.