1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Za zabitých Slovákov zodpovedajú svetoví boháči

2013-07-22 Pavol Suško, podpredseda KSS
.
Je to náhoda, že krátko po sebe boli zastrelení dvaja slovenskí horolezci v Pakistane a zabití a postrelení slovenskí vojaci v Afganistane. Nie je to ale náhoda, že dôsledky terorizmu postihli už aj občanov Slovenska. Jav podobného charakteru bolo možné a nutné očakávať, po tom, čo sa Slovensko začalo angažovať vo vojenských operáciach NATO vo svete.
Je poľutovania hodné, že sa nevinní občania našej krajiny stali obeťou terorizmu, ktorý v tejto oblasti podnietil a podporuje niekto iný.
.
Komunistická strana Slovenska už predtým hodnotila a dnes opäť pripomína, že pôvodcom, podnecovania nepokojnej situácie v oblasti Blízkeho východu sú vlastníci a predstavitelia nadnárodných monopolov, vojensko priemyslového komplexu, bánk a finančných skupín. Ich záujmy, mocenské ambície a politiku uskutočňujú predstavitelia vlád USA, politicky a ekonomicky najvplyvnejších krajín EÚ - Nemecka, Francúzska, Talianska.
Boli to predstavitelia týchto krajín, ktorí zasahovali a zasahujú do vnútorných záležitosti krajín tak, aby ovplyvňovali ich ekonomickú a politickú orientáciu. Tá musí byť taká, aby prinášala osoh a výhody nadnárodným korporáciám a monopolom, ktoré sa grupujú hlavne v USA a bývalých koloniálnych mocnostiach v Európe.
Boli a sú to tajné služby veľmocí, ktoré organizujú podvratnú činnosť tam, kde by sa vývoj mal vymknúť záujmom a želaniam tých, ktorí ich platia a oni by prišli o svoje zisky a svoj vplyv. Oni sú hlavným organizátorom a uskutočňovateľom formovania „piatej kolóny“ v záujmových krajinách a regiónoch. Oni „formujú“ opozíciu, cvičia podvratné živly - platených i oklamaných žoldnierov, zásobujú ich zbraňami a muníciou. To oni „sformovali, vytvorili a živia“ sily ako boli mudžahídi v Afganistane, Al-Kaida, Usama bin Ládin. To oni sformovali „opozíciu“ proti Kaddáfimu v Líbyi, oni dnes „živia“ mýtus o odboji opozície v Sýrií.
.
Od päťdesiatych rokov USA udržiavajú základne na území Pakistanu, cvičia tam nájomných vrahov a banditov. Tých vysielajú do všetkých oblasti regiónu, kde chcú vyvolať nepokoje, vzbudzovať strach a odstrániť „nepohodlných“ ľudí a nepohodlné vlády. Z týchto ľudí sa potom formujú banditi a teroristi, keď sa vymknú spod kontroly svojich chlebodarcov. Z takýchto ľudí sa s najväčšou pravdepodobnosťou sformovali i banditi, ktorí zabili i dvoch slovenských horolezcov.
Američania sa „vnútili“ i do Afganistanu, aby pod zámienkou presadzovania demokracie, humanizmu a pokroku zabezpečili ekonomické záujmy „svojim boháčom“. Ale tiež, aby svojou prítomnosťou zabezpečili vlastné geopolitické záujmy v blízkosti Ruska a Číny. Z odporcov takej politiky sa formujú afganskí bojovníci, ktorí zabíjajú všetkých, ktorí pomáhajú americkej armáde udržiavať krajinu pod cudzou nadvládou. Nanešťastie postihnutými boli tentokrát slovenskí vojaci.
.
Je nešťastím, že pod vplyvom vysokej nezamestnanosti a „beznádeje“ pri hľadaní práce sa aj slovenskí vojaci ochotne zúčastňujú ochrany a presadzovania záujmov cudzích síl – boháčov, chamtivcov a „nenažrancov“. Jedni z existenčných dôvodov, iní pod vplyvom ilúzií, propagandy a „rečičiek“ o pomoci, humanizme a slobode riskujú svoje životy a zdravie pre cudzie záujmy.
.
Slovensko, ako krajina, nikdy nemalo žiadne politické ani mocenské ambície v regióne Blízkeho východu a nikdy sa mocensky nepresadzovalo ani samostatne, ani so žiadnym spojencom v tejto oblasti. Ak sme sa v období socializmu angažovali, boli to obchodne záujmy, alebo pomoc pri rozvíjaní priemyselných a poľnohospodárskych odvetví jednotlivých krajín /Egypt, Líbya, Sýria, Irak, Irán, Libanon a iné/.
.
Taká je pravda.
Ak pred ňou budeme zatvárať oči, nič to na veci nezmení. Akurát oddialime okamih reálneho pohľadu na príčiny zla vo svete a ich nositeľov. O to dlhšie budeme žiť vo svete ilúzii, klamstva a tápania pri hľadaní správnych východisk pre našu budúcnosť, budúcnosť našich ďalších generácii.
.
Koľko obetí, aj keď nie priamo mŕtvych, bude musieť ešte Slovensko priniesť, aby sme pochopili, kto je náš priateľ a kto nás zneužíva?
.