1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Bielorusko modernizuje

2013-06-17 Prevzaté z ruskej Pravdy
.
Za obdobie od januára do apríla tohto roku bolo v hlavnom meste Bieloruska vytvorených 165 podnikov.
.
Tri z nich za zaoberajú výrobou a distribúciou elektrickej energie, plynu a vody, päť vyrába potraviny, 21 textilnú a odevnú produkciu. 8 podnikov produkuje výrobky z drevnej hmoty, celulózové a papierové produkty, vydavateľské tovary vyrába 14 podnikov, gumené a plastové výrobky 5, nekovové minerálne produkty 13, metalurgickú produkciu 32, stroje a zariadenia 15, elektrické zariadenia 12 podnikov.
Uskutočňuje sa program náhrady importu, ako aj modernizácia výroby.
Podľa vyjadrenia Minského mestského výboru pre ekonomiku, mesto má možnosti na podporu najvýznamnejších projektov, vrátane prostriedkov na inovačný fond, program na podporu malého a stredného podnikania. 
.
Plány na modernizáciu má rozpracovaných 928 minských podnikov. Bude modernizovaných 212 podnikov, 62 stavebných, 21 dopravných, 261 obchodných organizácii, 243 verejných a reštauračných služieb, 101 podnikov bytovo - komunálnych služieb. Najdôležitejšie projekty sa uskutočňujú v 115 podnikoch s objemom investícii 1,3 miliardy dolárov v rokoch 2013-2015.
.
buying viagra online Likewise, it is hardly possible to account for the current upsurge of nationalism, and the formation of new nation-states by mere reference to Romanticism as the classical ideology of the nineteenth century national movements.