Vzácna „vlastenecká“ zhoda zákonodarcov

Vzácna  „vlastenecká“ zhoda zákonodarcov

Každý z nich (až na niekoľko výnimiek) mal držať v ruke svoj biľag – „som zradca svojho ľudu“!

Nie je veľa ľudí, ktorí sledujú dianie v našom parlamente. Schvaľovanie zákonov podľa inštrukcií Európskej únie a rozhodnutia podľa diktátu Severoatlantickej aliancie vedú k zamysleniu, či sme ešte svojprávnym a suverénnym štátom. Fungovanie Európskeho parlamentu, štruktúra jeho inštitúcií, prijímanie rozhodnutí a ich implementácia do fungovania jednotlivých európskych krajín, sú predzvesťou  ich postupného zániku a zoskupenia do „Spojených štátov európskych“. Už nie sme občania Slovenskej republiky ale „hrdí“ občania Európskej únie. To je jedna stránka fungovania nášho parlamentu.

S rozhorčením však musíme prijímať vzácnu zhodu poslancov (až na „extrémistov“) v otázke plnenia záväzkov voči Severoatlantickej aliancii. Korene našej ponižujúcej pokory siahajú do poprevratovej doby, ktorá sa stala prechodným obdobím k nastoleniu diktátu svetových veľmocí v čele s USA. Sú garantom straty našej národnej hrdosti, štátnej príslušnosti a vlastenectva. Garantujú elimináciu akéhokoľvek odporu, zaštíťujúceho sa právnymi opatreniami.

Blíži sa päťdesiate výročie vstupu armád Varšavskej zmluvy na naše územie, s cieľom zabrániť zvratu socialistického vývoja. Hystéria a propaganda stráca síce súdnosť, ale plní cieľ – nenávisť voči Rusku. „Zastavili sme ich, oni sa stratili a my sme ostali…“- zaznieva v televízii, podfarbené známou fotografiou „hrdinu“ s rozopnutou košeľou pred tankom. Boli to skutočne agresívni okupanti, ktorí stáli a nechali po sebe hádzať dlažobné kocky a opľúvať sa?! Kto sa zamyslí, aj posúdi.

Absolútna schizofrénia spôsobila, že v poslednom období brázdi naše cesty aj železnice a pristáva na letiskách „iná“ vojenská mašinéria –  „historicky najvernejšieho spojenca“ NATO. Naše represívne zložky nielenže dokonale taja a maskujú čas a trasu  ich presunov, ale dokonale strážia, aby sa k nim nikto ani len nepriblížil. Chabé protesty sú dobre monitorované a žeby sa niekto predsa odvážil dostať na cestu a postaviť sa  pred konvoj ? – nuž skúste. Potom posúďte. Sme dokonale obsadení – Sliač, Kuchyňa, Poprad, Prešov, Martin, Lešť… Nie všetci súhlasíme s ich pobytom na našom území a je len otázkou času, dokedy budeme môcť tento protest „demokraticky“ aj prejavovať.

Za nezvyčajný paradox považujeme vzácnu zhodu koaličných aj opozičných poslancov Národnej rady SR, ktorí sú schopní sa vulgárne napádať, dokonca aj fyzicky napadnúť v rokovacej miestnosti pri hlasovaní o vyslovení súhlasu s prítomnosťou príslušníkov tímu ozbrojených síl Spojených štátov amerických na území Slovenskej republiky za účelom zabezpečenia výcviku a poradenstva. Návrh začína slovami : Spolupráca Slovenskej republiky so Spojenými štátmi americkými je realizovaná dlhodobo na veľmi vysokej úrovni, čoho prejavom je aj intenzívna spolupráca ich ozbrojených síl najmä v oblasti vojenského výcviku a vojenských cvičení.V rámci tejto spolupráce bola zo strany Spojených štátov amerických ponúknutá možnosť pôsobenia Civil Affairs tímu ozbrojených síl Spojených štátov amerických (ďalej len „US tím“) na území Slovenskej republiky s cieľom zvýšenia vzájomnej interoperability, ako aj  rozvoja spôsobilosti civilno-vojenskej spolupráce (ďalej len „CIMIC“) v rámci ozbrojených síl Slovenskej republiky. Navrhované pôsobenie predstavuje výrazný prínos pre ozbrojené sily Slovenskej republiky a vytvára bázu na rozvoj bilaterálnej spolupráce v tejto oblasti.“

Uvádzam celú citáciu z dôvodu potvrdenia predchádzajúcich myšlienok. Status príslušníkov ozbrojených síl Spojených štátov amerických na území Slovenskej republiky sa odvoláva na Zmluvou medzi štátmi, ktoré sú zmluvnými stranami Severoatlantickej zmluvy, vzťahujúcou sa na status ich ozbrojených síl, uzatvorenou v Londýne 19. júna 1951 – teda dva roky po jej vzniku r.1949.Konkrétne podmienky ich pôsobenia budú upravené medzinárodnou zmluvou alebo v medzinárodným zmluvným dokumentom v súlade s Memorandom o spolupráci v oblasti vojenských a obranných vzťahov medzi Ministerstvom obrany Slovenskej republiky a Ministerstvom obrany Spojených štátov amerických, uzatvoreným vo Washingtone 20. mája 1994.“ Vieme, čo nás čaká ?

Komunistická strana Slovenska vyjadrila protest a apelovala výzvou na poslancov strany Smer-SD  a SNS za vyjadrenie súhlasu s týmto návrhom. Žiaľ, poslanci hlasovali ako bábky na vodiacich motúzikoch. Proti boli len poslanci strany ĽS – Naše Slovensko, nuž čo, sú to extrémisti. Zdržali sa poslanci strany Sme rodina (Pčolinská, Pčolinský,Kollár, Šebová, Krištufková, Starchoň), nezaradená poslankyňa Šimkovičová a za OĽANO – Remišová. Na hlasovaní neboli prítomní poslanci strany Smer-SD (Blaha, Burian, Čaplovič, Hambálek, Jarjabek, Matejička a za strana SNS – Paška,Zelník).

Súdiť budú už len dejiny !                                                                                    

                                                                                                                          Viera Klimentová

By |2018-06-24T13:18:46+00:00jún 24, 2018|Články|Komentáre vypnuté na Vzácna „vlastenecká“ zhoda zákonodarcov